21178263
ENDE
Přihlášení

Městská knihovna Jablonec nad Nisou, p.o.

Aktuality

27. 3. 2017

Magnesia Litera a Kosmas cena čtenářů

Magnesia Litera
Napište, která kniha vydaná v roce 2016 se vám líbila nejvíc. Vybírejte z původní české prózy, poezie a knih pro děti. Hlasujte přes internet pomocí odkazu zde do 30. března 2017. Vítězná kniha bude vyhlášena 4. dubna v přímém přenosu České televize. 500 vylosovaných čtenářů získá poukázku na knihu od knihkupectví Kosmas v hodnotě 200 Kč.
 
24. 3. 2017

Nejlepší čtenářská babička Libereckého kraje z Jablonce

Čtenář roku 2017
V pátek 24. března 2017 se v Krajské vědecké knihovně v Liberci stala finalistkou krajského kola ankety o nejlepší čtenářskou babičku právě naše jablonecká čtenářka paní Blanka Bílková. Gratulujeme a držíme palce, neboť z krajských nominací vzejde celostátní vítězka. Té bude předáno ocenění 4. dubna 2017 v rámci vyhlášení cen Magnesia Litera v Národním divadle v Praze.
 
20. 3. 2017

Jak se dělá kniha?

Kniha
Podívejte se na sérií videí Jak se dělá kniha. Zajímavý projekt připravil Vojtěch Hamerský ve spolupráci s Československou bibliografickou databází. Dozvíte se, jakými všemi procesy kniha prochází, a nahlédnete do zákulisí, které běžně není možné spatřit. Podíváte se tak například do nakladatelství, tiskárny, knihovny či knihupectví. Více zde.
 
15. 3. 2017

Krakonoš, Krabat 2017

Krakonoš, Krabat 2017
Do 15. března nám do mezinárodní soutěže věnované postavám Krakonoše a Krabata přišly práce z Brna, Mladé Boleslavi, Litovle, Rumburku, Frýdlantu v Čechách a Ždírce nad Doubravou. Účastníkům držíme palce, aby právě jejich práce oslovily členy poroty. Vyhlášení výsledků proběhne 27. května v Jelení Hoře. A nezapomeňte, že do 15. března lze odpovídat na naši otázku ze soutěže Literární Jablonec.
 
10. 3. 2017

Čtenář roku

Čtenář roku 2017
Jablonecká knihovna odtajnila odpoledne 9. března 2017, před zahájením autorského čtení básníka Martina Trdly, svého čtenáře roku. Letos ocenila nejlepší čtenářskou babičku. A kdo se jí stal? Paní Blanka Bílková. Gratulujeme!
 
1. 3. 2017

Březen - měsíc čtenářů

Čtenář roku 2017
Využijte celostátní březnové kampaně na podporu četby a zaregistrujte se do knihovny. Pro každého nově zaregistrovaného čtenáře v oddělení pro dospělé máme připraven malý dárek. Navíc každou středu nabízíme novým čtenářům půlroční registraci zdarma. Na pobočkách lze této nabídky využít po celý měsíc v den jejich otevření. Ze stávajících čtenářů vybereme nejlepší čtenářskou babičku a oceníme ji titulem Čtenář roku 2017. Pro dětské čtenáře máme připravené Detektivování a také Pohádkové čtvrtky - čtení pohádek a příběhů vždy od 10 hodin. A kdo rád čte a chce se i o čtení a literatuře něco více dovědět, může se přidat do našeho literárního klubu. Pro děti do 12 let a v doprovodu rodičů jsme připravili zábavný Večer s Andersenem na motivy známého Čtyřlístku. Zveme vás také na autorské čtení redaktora, básníka a textaře Martina Trdly. Odstartujeme 9. ročník fotografické soutěže na téma Přátelství zblízka i na dálku. Na schodech staré radnice otevřeme výstavu fotografií Jaroslavy Fojtíkové Z českých stepí, luk a strání. S Pavlem Chlumem a Petrem Kvardou se vypravíme na poloostrov Yucatan. Vyřazené knihy a časopisy nabídneme za symbolickou 1,- Kč a ve studovně pak můžete vyměnit se čtenáři i vlastní knihy. Více v našem programovém ikona souborupřehledu.
 
17. 2. 2017

O prázdninách na oddělení pro mládež i dopoledne

Oddělení pro děti a mládež
Ať už pojedete na hory, či zůstanete doma, mít dobrou knihu po ruce je vždycky třeba. A tak o jarních prázdninách vám bude oddělení pro děti a mládež k dispozici také dopoledne.
 
8. 2. 2017

Krakonoš a Krabat

Krakonoš, Krabat 2017
Nezapomeňte, že lhůta pro odevzdání soutěžních prací na téma Krakonoš i Krabat vyprší 15. března. Změřte své tvůrčí síly v mezinárodním měřítku a přidejte se k soutěžícím z Německa a Polska. Více k podmínkám soutěže v našem odkazu.
 
31. 1. 2017

Únor v knihovně

Švihák v porcelánu
V únoru pohovoříme s Kateřinou Havlovou o bylinkách, s Věrou Štrynclovou o dechových nástrojích, s Martinem Gembecem o telefonování a záblescích na obloze, s Luborem Lacinou o pražských čtvrtích, s Jiřím Duškem o vojenském opevnění. Autor Miroslav Šilar nám představí další pokračování knihy Šviháka lázeňského. V univerzitě třetího věku se zaměříme na hudební nástroje a v literárním klubu pro děti na komiks. Chybět nebude ani naše promítání zdarma. Více podrobností v programovém přehledu na ikona souboruúnor
 
13. 1. 2017

Prodej vyřazených časopisů

ilustrační foto
K začátku roku patří náš tradiční prodej vyřazených časopisů. Jednotlivé tituly vyřazených ročníků si můžete zakoupit za nízké ceny jak u knihovnic v čítárně a studovně v přízemí staré radnice, tak v oddělení pro dospělé čtenáře v patře.
 
1 2 3 4 5 6 [...] 20 [...] 40 [...] 59 starší
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2017
load