Autorské čtení Petry Hůlové

Petra Hůlová

V úterý 27.února proběhlo za finanční podpory města Jablonce n.N. autorské čtení známé představitelky současné české literatury Petry Hůlové.

Petra Hůlová (1979) vystudovala kulturologii a mongolistiku na Filozofické fakultě Karlovy univerzity. V současné době pokračuje v doktorandském studiu kulturologie. Jejím spisovatelským debutem se stala kniha Paměť mojí babičce (2002), jež se setkala se značným zájmem čtenářů i literárních kritiků a byla následně vyhlášená knihou roku. Vypráví z různých úhlů pohledů životní příběhy několika žen žijících v Mongolsku. V roce 2004 vydala autorka druhou knihu - Přes matný sklo, vyprávějící o křehkém vztahu matky a syna. Její kniha Cirkus Les Mémoires (2005) sleduje generace exulantů, jejichž životní osudy se spojují či alespoň na čas protínají v New Yorku. Zatím posledním dílem autorky, jež vyšlo ke konci roku 2006, je kniha Umělohmotný třípokoj, s provokativním tématem tvořeným reflexemi třicetileté prostitutky.

Ze všech uvedených knížek přečetla autorka vybrané ukázky a pokusila se čtenářům vysvětlit svůj pohled na literaturu a proces tvůrčího psaní.

Autorské čtení Petry Hůlové

Petra Hůlová

Petra Hůlová

 
Petra Hůlová

Petra Hůlová

 
Podpisy čtenářům

Podpisy čtenářům

 
Na autorském čtení

Na autorském čtení

 
 
Vytvořeno 1.3.2007 8:38:31 | přečteno 2558x | Zbynek Duda