Den evropského dědictví

Den evropského dědictví

Jablonecký Den památek probíhal také 11.září 2010 v audiovizuálním sále knihovny, kde se kromě celodenního promítání filmů uskutečnila přednáška Jany Nové na téma Kostel a fara z cyklu Hovory pod rampou za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

Téma přednášky bylo více jak aktuální, neboť se rovněž dotýkalo památkového objektu roku 2010 bývalé fary u kostela sv. Anny. Mgr. Jana Nová však ve své přednášce mapovala postupný vývoj celé lokality kolem kostela na podkladě starých pohledů a vyobrazení ze střeleckých terčů. Kromě staveb kostela, fary či starého špitálu neopomněla zmínit kamenný kříž a sochu Panny Marie Karlovské.

Pro letošní ročník připravila knihovna k promítání filmy s regionální tematikou z produkce TV RTM a z fondu Státního okresního archivu v Jablonci nad Nisou: např. Sychrov, Frýdštejn, Vranov, Trosky či průběh jabloneckého Dne památek v roce 2005 a 2006. Návštěvníci si přesto přáli raději zhlédnout filmy věnované historii města a jablonecké dopravě.

Městská knihovna poskytla zázemí Zámeckému saxofonovému kvartetu, které pro dobrou náladu hrálo na Dolním náměstí, a také se stala jedním ze zastavení dětského putování v režii jabloneckých skautů.

Den evropského dědictví 2010

Den evropského dědictví

Den evropského dědictví

 
Kostel a fara

Kostel a fara

přednáška Mgr. Jany Nové
 
Zámecké saxofonové kvarteto

Zámecké saxofonové kvarteto

 
Poznáváme pohádky

Poznáváme pohádky

malé zastavení v dětském putování
 
 
Vytvořeno 13.9.2010 15:51:13 | přečteno 1501x | Zbynek Duda
load