Knihovna pro všechny

Týden knihoven 2010 - logo

Motto letošního ročníku Týdne knihoven, vyhlášeného Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR na 4.-10.října, se snaží do knihoven přilákat úplně všechny. Nám však postačí, když přijdete právě Vy, a nemusí to být jen v knihovnickém týdnu.

Oddělení pro dospělé čtenáře si na každý den připravilo malé překvapení, na oddělení pro děti a mládež si naši čtenáři vyzkouší své znalosti pohádkových postav. Ve studovně pomohou zájemcům s prací na internetu či jak si jeho prostřednictvím najít zaměstnání. Číst si noviny při kávě v naší knihovně zatím nelze, ale vyzkoušet si to bude možné ve středu 6.října. Zájemcům představíme ve čtvrtek práci v oddělení zpracování fondu, včetně toho regionálního. Ovlivnit skladbu titulů v čítárně pak můžete svou odpovědí na jednoduchou anketní otázku.

V úterý 5.října Vás na Velký okruh Mexikem pozve Blanka Nedvědická, ve středu 6.října zavítejte na Koncert zdraví a poezie a ve čtvrtek 7.října nezapomeňte na setkání s Františkem Novotným, moderátorem Českého rozhlasu, rovněž také publicistou, básníkem a textařem.

Pro čtenáře-školáky jsme připravili Výpravu do světa skřítků, strašidel a víl s Vítězslavou Klimtovou, ale také tradiční tvůrčí dílny, minuty nad knihou a pasování na čtenáře. Tyto akce jsou již zadány.

K letošnímu Týdnu knihoven vyhlásíme již 10.ročník velké literární soutěže na téma: Zajímám se o budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek života. Podrobnosti k soutěži i k našim pořadům najdete na našich internetových stránkách.  

Nezbývá než dodat: Na shledanou v knihovně !

Týden knihoven 2010 - plakát

Vytvořeno 27.9.2010 14:49:42 | přečteno 1468x | Zbynek Duda
load