Na houpačce nejen s knihovnou

Věra Vohlídalová

Setkání s Věrou Vohlídalovou, bývalou ředitelkou Krajské vědecké knihovny v Liberci, oceněnou Křížem za zásluhy 1. třídy Spolkové republiky Německo a nominovanou se skupinou 1000 žen na Nobelovu cenu míru, proběhlo ve středu 4.června 2008 v audiovizuálním sále knihovny.

Její vzpomínková kniha Na houpačce nejen s knihovnou je dokladem rozporuplnosti osudů lidí žijících v neklidném 20.století, londýnským pobytem počínaje, přes návrat do poválečného Československa s německou maminkou až po trable spojené s výstavbou moderní knihovny západoevropského střihu konče. Samotný název knihy jednoznačně předznamenává to, co každý zná v různé míře ze svého osobního i profesního života: Jednou jsi nahoře, jednou dole. Věru Vohlídalovou doprovázela iniciátorka knihy Vlaďka Sodomková a nakladatelka Eva Koudelková.

Věra Vohlídalová

Vlaďka Sodomková a Eva Koudelková