Noc s Andersenem aneb nocování v knihovně

Duchové hor s babkou kořenářkou

V noci z 31.března na 1.dubna 2006 proběhla v knihovně Noc s Andersenem, noc plná soutěží a her. Účastníci nocování v knihovně byli pasování na rytíře a stali se členy královské družiny. Krále pak doprovázeli na jeho cestě po říši pohádek a plnili různé úkoly.

Jedno z prvních zastavení se odehrálo v čítárně, kde soutěžili ve znalostech města a regionu. V multimediálním oddělení navázali spojení s ostatními účastníky Noci s Andersenem z různých koutů naší země. V oddělení regionálních služeb vyvolali ducha Jizerských hor Muhu a pomohli mu očistit se od špíny a odpadků, které v horách zanechali neukáznění turisté. Na dětském oddělení bojovali rytíři o život doktora Kittla. Než se vypravili na pohádkový videostop, zavěsili ještě svá tajná přání na pohádkový strom. Po sladkém občerstvení se vydali na oddělení pro dospělé, kde je víly Jizeríny naučily navlékat korále, vyrábět náramky i náhrdelníky a malovat na skle. Než pobavili pana krále na závěr večera písničkou, vtipem i tancem, stihli malý turnaj „Rytíři, nezlob se!“ V půl jedné ráno rozpustil král svou družinu a poslal všechny rytíře na kutě.

Nocování v knihovně proběhlo za podpory:
Městského úřadu Jablonec nad Nisou, pekařství Šumava, společností Sebera-Bižuterie, Kojda, PAS a Jablonex Group Železný Brod. Za podporu děkujeme!

Noc s Andersenem 06

Pasování na rytíře