Nová městská knihovna v budově bývalých lázní ?

Oddělení pro dospělé čtenáře

V úterý 6.října 2009 jsme veřejnosti představili projekt Nové městské knihovny, vypracovaný Ateliérem 4 ve spolupráci s městskou knihovnou a městem Jablonec n.N.

Ing.arch. Jiří Tauš pohovořil o současném stavu někdejších lázní a možnosti upravit je ve prospěch nové městské knihovny tak, aby budoucí budova knihovny umožnila přístup imobilním občanům, usnadnila přístup seniorům a maminkám s kočárky, zjednodušila cestu zpracování knihy a vytvořila depozit pro knihovní fond, oddělila prostory určené uživatelům knihovny od administrativních a technických prostor, zvětšila plochu jednotlivých oddělení o klidové a studijní zóny. Místostarosta města Otakar Kypta se pak věnoval problematice financování projektu. Večerem provázela tisková mluvčí Jana Fričová.

O projektu nové knihovny

Prezentace projektu nové knihovny

ing.arch.Jiří Tauš, Ateliér 4

Prezentave projektu nové knihovny