PC kurzy pro slabozraké/ nevidomé čtenáře

Pracovní skupina

Městská knihovna uspěla v grantu Knihovna 21. století a získala finanční dotaci Ministerstva kultury ČR na nákup podpůrných prostředků pro zrakově postižené uživatele počítačů.

Nákup programů pro digitální zpracování obrazu sám o sobě nestačí. V rámci projektu probíhá v červenci i kurz, v němž uživatelé mají možnost naučit se tento software používat. Pod vedením odborného lektora se seznamují s programem ZoomText 9 a se zvětšovací čtečkou Bizon. Tyto programy umožňují, aby uživatel viděl a slyšel vše z počítačové obrazovky, měl úplný přístup k aplikacím, dokumentům, elektronické poště a internetu a zároveň si mohl zvětšit předlohy nasnímané skenerem nebo uložené v souboru, popř. si je vytiskl ve zvětšené i normální podobě.

Knihovna usiluje o to, aby i zrakově handicapovaní lidé mohli využívat elektronické informační zdroje přímo v centru města a nebyli odkázáni jen na přístup z domova. Chce jim tak usnadnit cestu do společnosti i k informacím.

Kurzy na PC pro slabozraké/nevidomé čtenáře

1. setkání

Co nás vlastně čeká?

Práce na PC