Týden čtení 9.-13.března 2009

Posezení nad knihou

Svaz knihovníků a informačních pracovníků vyhlásil druhý ročník celostátní akce na podporu četby a čtenářství s názvem Týden čtení. V uplynulém desetiletí se knihovny v měsíci březnu věnovaly především podpoře internetu a informačních a komunikačních technologií v rámci akce Březen měsíc internetu. Poslední jedenáctý ročník BMI se uskutečnil v roce 2008 a knihovny se rozhodly vrátit měsíci březnu jeho tradiční knižní podobu.

Pro jabloneckou knihovnu připravili žáci 9.A s rozšířenou výukou hudební výchovy ze ZŠ Mozartova pod vedením Mgr. Bílkové jeden z pohádkových příběhů večerníčkových postaviček Macha a Šebestové. Hráli a zpívali našim budoucím čtenářům z MŠ Pasířská a Rýnovice. Posezení nad knihou probíhalo po celý týden, a to jak v hlavní budově s žáky ze ZŠ Pivovarská a Liberecká, tak na našich pobočkách na Šumavě, ve Mšeně i v Kokoníně s žáky místních základních škol. Děti ze ZŠ Katolická si pro změnu četly z naučné literatury o Indii a hledaly ji v atlasech, neboť se chtěly dozvědět více o zemi, ve které adoptovaly na dálku holčičku.

Týden čtení - březen 09

Mach a Šebestová