Do světa skřítků, strašidel a víl

Vítězslava Klimtová

Z pohádkového domečku z Pičína u Příbrami a z pohádkové země plných skřítků a strašidýlek zavítala do naší knihovny hodná ježibaba Víťěnka (Vítězslava Klimtová), aby dětem ze základní školy z Pivovarské a Liberecké ulice (150 dětí) vyprávěla o kouzelných skřítcích a jiných pohádkových bytostí žijících mezi námi.

Radila dětem, jak je lze spatřit a jak se chovat v jejich přítomnosti. Všichni jsme zapomněli, že jsme v knihovně, a rázem jsme se ocitli v pohádkovém světě plném úžasné fantazie. A jedna třída si dokonce nachystala pro ježibabu Víťu překvapení, neboť se všechny děti pojmenovaly podle pohádkových skřítků. A věřte nevěřte, skřítci existují nejen v naší fantazii, ale i mezi námi. Doufáme, že nás zase brzy hodná ježibaba Víťa navštíví, aby jí poznalo více dětí.

Do světa skřítků, strašidel a víl

Eva Vocelová