Pobočka Šumava podpořila ZŠ Na Šumavě v projektu Celé Česko čte dětem

ZŠ Šumava

Kniha je nejlepší přítel člověka. Že tohle staré rčení stále platí, to mohou potvrdit i děti z 2. B, které nadšeně každý čtvrtek navštěvují pobočku Městské knihovny Jablonec, umístěnou hned vedle jejich třídy. Velký dík a obdiv patří naší laskavé a trpělivé paní knihovnici Lucii Duschkové, ta nám výpravy za novými knížkami moc usnadňuje svojí vstřícností a pohodovým přístupem ... píše na webu školy paní učitelka Jiřina Faltová.

A pokračuje ... Díky paní Romaně Smutné si zas druháci každé úterý užívají předčítání z vybraných dětských knih. Třída 2. B a dokonce i někteří rodiče se totiž zapojili do kampaně Celé Česko čte dětem. Ve 21. století, kdy nás lákají mnohé elektronické hračky je obdivuhodné a moc příjemné sledovat děti, nadšeně zabrané do čtení právě vypůjčené knížky nebo nedočkavě se vyptávající, jestli paní Smutná přijde číst zase až za týden a nešlo by to dřív…Prostě, kluci i holky se zároveň s upevňováním správných čtecích návyků už naučili, že knížka je kamarád, který nezradí a který by nám chyběl. A to je fajn.

Jiřina Faltová

Vytvořeno 4.6.2013 12:38:04 | přečteno 1404x | Zbynek Duda