Knoflíkohraní s knížkami 2021

Knoflíkohraní

Neváhejte a sbírejte knoflíky za přečtené knihy a splněné úkoly. Stačí postupovat podle čtenářského plánu a plnit jednoduché úkoly z pracovního listu. Ty nejlepší pak 16. prosince odměníme cenami, pořízenými za finanční podpory kanceláře primátora města.

PRAVIDLA A PODMÍNKY SOUTĚŽE

• Soutěž probíhá v období od ledna do konce listopadu 2021.
  • Je určena pro děti do 15 let, které budou rozděleny podle věku do dvou kategorií: děti do 9 let a děti od 10 do 15 let.
  • Úkolem soutěžících je přečíst co nejvíce knih podle čtenářského plánu, který každý soutěžící obdrží nebo si ho stáhne zde:
    ikona souboruplán pro soutěžící do 9 let / ikona souboruplán pro soutěžící 10–15 let
    .
  • Ve čtenářském plánu je uvedeno několik kategorií knih, podle kterých si soutěžící knihu v půjčovně pro děti a mládež vybere. Je jenom na něm, který titul si zvolí. Ale pozor - každá kniha může být přiřazena pouze k jedné kategorii knih, nesmí se ve čtenářském plánu opakovat!
  • Počítají se pouze knihy přečtené v letošním roce.
  • Ke každé přečtené knize je nutné vyplnit pracovní list s několika jednoduchými úkoly, který nám bude sloužit jako důkaz, že soutěžící knihu opravdu přečetl. Ke stažení zde: ikona souborupracovní list ikona souborupříloha k pracovnímu listu.
  • Podmínkou účasti v soutěži je splnění povinného úkolu, zadaného ve čtenářském plánu!!!
  • Po přečtení si soutěžící i knihovna zapíše knihu do svého čtenářského plánu, za každou přečtenou knihu a správně vyplněný pracovní list dostane soutěžící knoflík.
  • V měsíci prosinci bude soutěž vyhodnocena a nejúspěšnější sběrači knoflíků budou odměněni cenami, jejichž nákup finančně podpořila kancelář primátora města.
  • Údaje ze čtenářského plánu a pracovních listů jsou zpracovávány za účelem organizace, vyhodnocení a vyhlášení výsledků soutěže a jsou do jednoho roku po jejím skončení skartovány / vymazány.
  • Výsledky soutěže (v rozsahu jméno a příjmení, umístění v kategorii, počet knoflíků) budou zveřejněny ve zprávě o činnosti a tištěných i internetových kanálech městské knihovny a statutárního města Jablonec nad Nisou.

Držíme všem soutěžícím palce a věříme, že vás čtenářská soutěž bude bavit a strávíte nad našimi knihami zábavné chvilky. Chceme, aby pro vás bylo čtení zábavou a potěšením, ne povinnost, proto je výběr knih jen a jen na vás! Zdraví vás knihovnice z oddělení pro mládež Zuzana a Lenka.

Vytvořeno 5.1.2021 12:01:23 | přečteno 137x | Zbynek Duda