Sdílej s námi Jablonec nad Nisou

Sdílej s námi

Nová soutěž pro děti od 6 do 15 let.

Znáš lákavá místa u vás v Jablonci nebo blízkém okolí? Koluje tu nějaká městská legenda, báchorka, místní pověst? Je tvé okolí kolébkou řemesel nebo zajímavých osobností? Slyšíme tě volat anoooo! Zapoj se do soutěže, sdílej a zviditelni svoje místo v Libereckém kraji. Společně tak poskládáme kaleidoskop místních zajímavostí!


Jak se zapojit?

V naší knihovně si vyzvedni přihlášku nebo si ji stáhni z webu knihovny. Zapojit se můžou jednotlivci i skupiny. Soutěž trvá od 1. 9. do 31. 12. 2023.

Vyber si téma a pokus se ho ztvárnit. Můžeš vyzkoušet nejrůznější výtvarné techniky:

# malování, kreslení

# koláž

# fotokoláž

# počítačová grafika

# 3D objekt, model

# další techniky, ze kterých vzejdou hmotná díla umožňující vystavení bez dodatečné techniky (není nutno je např. promítat, tj. ne virtuální).

Ke své práci připoj text, kterým představíš, čím je dané místo nebo osobnost pozoruhodné, nebo proč sis vybral jeho ztvárnění. Doprovodný text uveď buď na zadní stranu přihlášky, na dodatečný list papíru, nebo text může být přímo součástí díla.


ROZSAH

Velikost příspěvku je na úvaze každého soutěžícího. Do putovní výstavy ale nebude možné zařadit příspěvky nadrozměrné (cca nad 1,5 metru), enormně křehké (a tudíž náchylné k rozbití), podléhající zkáze. Práci spolu s přihláškou odevzdej v knihovně do 31. 12. 2023.


REALIZACE

I. 1.9. – 31.12.2023

Vyhlášení soutěže v přihlášených knihovnách, propagace soutěže, tvoření, sběr soutěžních prací.

II. 1.1. – 28.2.2024

Místní kolo; vyhodnocení příspěvků v jednotlivých knihovnách. Ceny jsou v režii každé

knihovny.

III. 1.3. – 30.4.2024

Možnost výstavy vítězných prací místních kol v jednotlivých knihovnách.

IV. Květen / červen 2024

Regionální kolo – společná výstava vítězných prací vzešlých ze všech přihlášených knihoven v Libereckém kraji. Vernisáž první výstavy; ocenění nejzajímavějších prací. Následně bude výstava putovat po kraji.

ikona souboruINFO

ikona souboruPŘIHLÁŠKA


Vytvořeno 3.9.2023 20:11:34 | přečteno 138x | NoskovaJitka
load