Průvodce dětskou knihovnou

aneb jak to chodí na dětském oddělení:

• Výpůjční doba - knihy + časopisy se půjčují na 1 měsíc.
  • Počet výpůjček - 10 knížek a 10 časopisů.
  • Prodloužení - nestihneš-li knihy přečíst včas, je možnost si je dvakrát prodloužit buď telefonicky, e-mailem, prostřednictvím čtenářského konta nebo osobně s průkazkou.
  • Upomínky - pokud se zpozdíš a zapomeneš knihy prodloužit, budeš platit pokutu dle délky prodlení (viz Ceník).
  • Knihy si můžeš půjčovat pouze v dětském oddělení městské knihovny. Pouze ve výjimečných případech lze zapůjčit knihu v oddělení pro dospělé čtenáře.
  • Rezervace - není-li kniha, kterou si chceš zapůjčit, k dispozici, rádi ti ji rezervujeme a o jejím příchodu tě budeme informovat pomocí korespondenčního lístku nebo e-mailem. Zamluvenou knihu si musíš přijít vyzvednout do 14 dní po našem oznámení. Pokud tak neučiníš, kniha bude zařazena k běžnému půjčování.
  • Rezervace volného dokumentu - máš v katalogu vyhlédnutou volnou knížku a nechceš, aby ti ji někdo vyfoukl před nosem? Objednej si ji, počkej na potvrzovací e-mail a my ji pro tebe dáme stranou. Takto blokovanou knihu si musíš vyzvednout v průběhu následujícího výpůjčního dne, jinak se vrátí zpět k půjčování.
  • Internet - doba přístupu k internetu je omezena počtem zájemců, proto je potřeba přihlásit se osobně u pracovníka dětského oddělení. Internet slouží pouze ke studijním účelům!

více pak v knihovním řádu . . .

Vytvořeno 7.3.2012 15:07:47 | přečteno 5612x | Zbynek Duda