Knihovna očima dětských čtenářů

Oddělení pro děti a mládež

Ahoj z knihovny, milý čtenáři a čtenářko do 15 let. Máš-li chuť a čas odpovědět na několik jednoduchých otázek o knihovně a oznámkovat nás jako ve škole, budeme rádi. Tvé odpovědi i hodnocení nám pomohou udělat si představu o knihovně a o nás samotných právě tvýma očima. Vyplnit krátký anonymní dotazník můžeš do konce října. Díky!       

Vyhodnocení:

Z výsledků průzkumu vyplývá, že dospělí čtenáři nás povětšinou navštěvují dvakrát do měsíce, dětští pak jednou. Nejčastěji je k tomu vedou vlastní kulturní důvody než potřeby ke splnění požadavků a podmínek vybraného studia či zaměstnání, což je rovněž dáno zaměřením a charakterem základní knihovny s univerzálním fondem, určeným především pro osvětu, neformální vzdělávání a zábavu. V případě oddělení pro mládež pak ovlivňuje návštěvnost i zájem škol o exkurze a besedy.

Těší nás vyjádření spokojenosti s výpůjčními službami, s nabídkou beletrie i naučné literatury, s prostory knihovny (velikost, interiér, sociální zázemí), s kvalitou obsluhy a její vstřícností. Ti, kteří využívají i ostatních služeb, vyjádřili spokojenost s meziknihovní službou, s kopírováním, internetem i kulturními pořady, ale i s nabídkou periodik a audiovizuálních dokumentů. Jiní respondenti v těchto případech službu nevyužívají či nemohou posoudit.

V námětech a připomínkách ke zlepšení se nejčastěji uvádí potřeba výtahu a problém bariérovosti.

Za výborné hodnocení celkové úrovně služeb knihovny děkujeme, stejně tak za čas, který jste vyplnění dotazníku věnovali.

ikona souboruDotazník pro dospělé čtenáře

ikona souboruDotazník pro mládež

Vytvořeno 1.10.2022 18:49:05 | přečteno 184x | Zbynek Duda
load