Alenka a Krakonoš

Danka Šárková, autorka převážně beletrie pro dospělé, napsala krkonošský příběh o malé dívce Alence, která odjíždí se svým malým pejskem na celou zimu do nejvyšších českých hor k babičce, kde už bydlí dvě namyšlené kočky a pes bernardýn. Knížka je určena pro začínající čtenáře a děti předškolního věku a vydalo ji nakladatelství Anahita. A protože ilustrace k příběhu z hor nakreslila naše knihovnice Dana Kobrová, křest knížky proběhl 15. října 2019 právě v jablonecké knihovně. Kmotrem pohádky se šťastným koncem se stal Tomáš Svolinský, předseda oddílu dračích lodí RK Dragons Jablonec. Pořadem provázel Jiří Schneider.

A kromě přípitků, přání i gratulací došlo i na čtení ukázek spolu s improvizovanou dramatizací za pomoci přítomných hostů z řad dětí i dospělých, na hudební doprovod, malou tombolu a hlavně na autogramiádu.

Alenka a Krakonoš

Vytvořeno 16.10.2019 9:50:35 | přečteno 225x | Zbynek Duda