Dolní Slezsko na dosah ruky

Vodopád Kamienczyk

Zveme vás na výstavu polského fotografa Piotra Miemiece Dolní Slezsko na dosah ruky. Výstava jeho snímků potrvá na schodech staré radnice od září do konce listopadu 2018 a představuje několik vybraných náhledů do kraje našich sousedů. Že se jedná o místa velmi atraktivní, se už může přesvědčit každý sám.

Piotr Miemiec pochází z obce Zabrze ve Slezsku. Vždy se zajímal o fotografování, ale fotografie začal tvořit teprve od doby, co si pořídil svůj první digitální aparát. Bylo to před 13 lety. Měl jeden cíl: představit lidem region, ve kterém se narodil on i jeho otec. Bylo to Horní Slezsko, které často bývá spojováno s průmyslem, hutěmi, doly, znečištěným vzduchem a špinavými ulicemi. Na snímcích Piotra Miemiece tomu tak vždy nebývá. Od určité doby se však jeho novým cílem pro fotografování stalo jedno z dalších krásných míst na zemi, a to Dolní Slezsko. A je rád, že nám ho může alespoň na několika fotografiích z míst nedaleko našich hranic představit a třeba nás tak inspirovat i k návštěvě.

Více o Piotru Miemiecovi na:

Dolní Slezsko na dosah ruky

Vodopád Kamienczyk