Grafická tvorba žáků ZUŠ

Grafická tvorba ZUŠ

Od prosince 2019 si na schodech staré radnice můžete prohlédnout novou výstavu, která představuje výběr z grafické tvorby žáků výtvarného oboru jablonecké ZUŠ. Práce vybrala a výstavu pro návštěvníky městské knihovny připravila výtvarnice a vedoucí výtvarného oboru Ingrid Kostřicová.

Výtvarnice Ingrid Kostřicová k tvorbě žáků doplňuje: „V rámci výuky se děti ve výtvarném oboru kromě kresby, malby a prostorové tvorby věnují také grafice. Seznamují se s základy grafických technik tisku z výšky, konkrétně s linorytem a tiskem z koláže a tisku z hloubky - suchou jehlou a papírorytem. Experimentují také s tvorbou monotypů, slepotisků  a dalšími technikami. Výstava nemá jednotné téma, protože náměty pro grafickou tvorbu jsou vždy začleněny do větších tematických celků, ve kterých žáci střídají množství různých technik. Grafické práce jsou na výstavě doplněny lavírovanými perokresbami."

Vytvořeno 11.12.2019 9:36:54 | přečteno 160x | Zbynek Duda