Knihovna očima dětských čtenářů

Oddělení pro děti a mládež

Ahoj z knihovny, milý čtenáři a čtenářko do 15 let. Máš-li chuť a čas odpovědět na několik jednoduchých otázek o knihovně a oznámkovat nás jako ve škole, budeme rádi. Tvé odpovědi i hodnocení nám pomohou udělat si představu o knihovně a o nás samotných právě tvýma očima. Vyplnit krátký anonymní dotazník můžeš do konce října. Díky!       

Vyhodnocení:

Z výsledků průzkumu vyplývá, že dospělí čtenáři nás povětšinou navštěvují dvakrát do měsíce, dětští pak jednou. Nejčastěji je k tomu vedou vlastní kulturní důvody než potřeby ke splnění požadavků a podmínek vybraného studia či zaměstnání, což je rovněž dáno zaměřením a charakterem základní knihovny s univerzálním fondem, určeným především pro osvětu, neformální vzdělávání a zábavu. V případě oddělení pro mládež pak ovlivňuje návštěvnost i zájem škol o exkurze a besedy.

Těší nás vyjádření spokojenosti s výpůjčními službami, s nabídkou beletrie i naučné literatury, s prostory knihovny (velikost, interiér, sociální zázemí), s kvalitou obsluhy a její vstřícností. Ti, kteří využívají i ostatních služeb, vyjádřili spokojenost s meziknihovní službou, s kopírováním, internetem i kulturními pořady, ale i s nabídkou periodik a audiovizuálních dokumentů. Jiní respondenti v těchto případech službu nevyužívají či nemohou posoudit.

V námětech a připomínkách ke zlepšení se nejčastěji uvádí potřeba výtahu a problém bariérovosti.

Za výborné hodnocení celkové úrovně služeb knihovny děkujeme, stejně tak za čas, který jste vyplnění dotazníku věnovali.

Vytvořeno 1.10.2022 18:45:43 | přečteno 179x | Zbynek Duda
load