Nikdy není pozdě začít

Skupina absolventů výtvarného oboru Akademie umění a kultury pro seniory při jablonecké ZUŠ vystavuje v přízemí městské knihovny ve staré radnici výsledky své tvůrčí práce. Prohlédnout si výstavu však mohou naši návštěvníci až po skončení přísných protiepidemických opatření, v jejichž důsledku je knihovna veřejnosti uzavřena.

A co o činnosti akademie třetího věku říká jedna z členek skupiny Olga Novotná:

Jak se říká, nikdy není pozdě začít!
Lidi si často neuvědomují, kolik dovednosti, talentu či zručnosti v sobě mají. Musí je ovšem hledat. Chce to hodně odvahy, hlavně ve vyšším věku. Dnešní doba a náhled na život tomu opravdu  nahrávají. Jsou otvírány dveře do akademií třetího věku. Nabízí se poměrně široká škála činností, např. výuka cizích jazyků, kurzy genealogie, historie odívání apod. Jednou z nabízených možností je činnost výtvarná. Tu si zvolily "akademičky", kterých práce jsou vystaveny v městské knihovně. Absolvovaly šest semestrů výuky, a to za ztížených podmínek. Jak říkají, tvoří nejen sobě pro radost, ale i pro kamarádského ducha, taky trochu vzpomínek na školní léta.  Při své tvorbě přímo omládnou. Určitě nebude ztrátou času, když se přijdete na výstavu jejich prací podívat. Možná vás budou inspirovat. Když ne k malování,  tak alespoň k odvaze, dokázat něco, co jste ještě nestihli, ačkoli touha byla. Jenom čas scházel.

Nikdy není pozdě začít

Vytvořeno 7.1.2021 8:30:45 | přečteno 83x | Zbynek Duda