Skáče blecha zvesela

Skáče blecha z vesela

Básnířka a autorka drobných povídek Olga Novotná spolu s Danou Kobrovou z jablonecké městské knihovny připravily na schodech staré radnice výstavu ukázek z chystané sbírky Skáče blecha zvesela. Sbírka svou knižní podobu zatím nemá, ale potěšit se veselými verši i obrázky můžete od března do konce května 2018.

Olga Novotná

Vydala básnické sbírky: Z jistého úhlu, Volně ze rtů padající, Holubím křídlem nohou vraní, Protihráč slunce... Publikuje ve sbornících ze Dnů poezie v Broumově, ve sborníku SVčS Sever západ východ a ve sborníku festivalu Po stranách Moravy. Dvojjazyčně (česky, polsky) byly otištěny její verše ve sborníku Poutníci krajinami poezie. Je spoluautorka česko-slovenské knihy veršů pro děti Čti a maluj s námi. Pracuje v porotě literární soutěže Městské knihovny v Jablonci n. N.

Dana Kobrová

Narodila se v Jablonci nad Nisou, kde vystudovala obchodní školu. Nyní pracuje v Městské knihovně Jablonec nad Nisou jako mzdová účetní a knihovnice na pobočce knihovny v ZŠ Šumava. Podílí se na vedení literárního klubu pro děti. Její velkou zálibou je kreslení. Upřednostňuje kresbu akrylovými barvami, uměleckými tužkami, křídou, pastelkami, ale má ráda také akvarel. Ukázky z její tvorby jsou na : http://art-kobrova.webnode.cz/ .

Skáče blecha z vesela

Vytvořeno 6.3.2018 8:32:41 | přečteno 338x | Zbynek Duda