Z Krakonošova herbáře

Z Krakonošova herbáře

Centrum informací a regionálního vzdělávání v Jelení Hoře – „Krkonošská knihovna” ve spolupráci s dalšími knihovnami Euroregionu Nisa vyhlásila XI. ročník výtvarné soutěže na téma Z Krakonošova herbáře. Cílem soutěže bylo popularizovat legendárního vládce Krkonoš - Krakonoše, Rübezahla, Rzepióra (v předešlých ročnících také lužického čaroděje Krabata) a zároveň motivovat mladé obyvatele polského, českého a německého příhraničí k poznávání flóry horských a podhorských oblastí.
Slavnostní vyhlášení výsledků a předání ocenění proběhlo 22. června 2019 od 10 hodin v konferenčním sále jelenohorské Krkonošské knihovny (Polsko).

Z VÝSLEDKOVÉ LISTINY 
ZVEŘEJNĚNÉ KRKONOŠSKOU KNIHOVNOU V JELENÍ HOŘE (POLSKO):

5 czerwca 2019 roku w JCIiER Książnicy Karkonoskiej obradowało międzynarodowe jury w składzie: Carola Becker, Zbyněk Duda, Anna Gałkowska, Blanka Konvalinková, Dana Krouliková, Bärbel Wienrich, Marcin Zawiła. Jury oceniło 230 prac zgłoszonych do konkursu. Prace dzieci z Polski, Czech i Niemiec oceniano w 4 kategoriach wiekowych, Jury przyznało lokaty, wyróżnienia, nagrody specjalne i grupowe:

kategoria wiekowa 7-10 lat:

I miejsce

  1. Dobrawa Kudlewska „Karkonosze – kraina ziół”; opiekun: Daria Kudlewska

II miejsce

  1. Krakonošův herbář (praca zbiorowa 18 osób) Fabien Adášek, Natálie Archalousová, Karel Beránek, Vojtěch Binder, Vojtěch Cop, Matyaš Hušek, Zuzana Jägerová, Emma Kotková, Barbora Kozáková, Zuzana Lanková, Kristýna Lošonská, Karolína Lošonská, Dominik Strnad, Michalela Vokurková, Eliška Zubcová, Dominika Kočová, Lenka Svárovská, Šárka Jiříková opiekun Jana Popová
  2. Přírodní Klub KOŘÍNEK – Semily „Pampeliška”opiekun Lenka Hřibová
  3. Maria Soszka „Ziołowa kraina”

III miejsce

  1. Blanka Rieglová „Růže šípková”; opiekun Marcela Sufčáková
  2. Krakonošův bylinkářský týden; opiekun Jana Baánová,

Nagroda specjalna

  1. Hana Luciová „Konvalinka vonná”; opiekun Hana Prchlíková
  2. Matěj Trávníček „Konvalinka vonná” ; opiekun Hana Prchlíková

Nagroda specjalna za akcję w pracy

  1. Franciszek Gwóźdź „Widłak na ratunek”

Wyróżnienia:

  1. Wiktor Jadczak; opiekun Iwona Krakowska
  2. Anna Havelková „Zázračný Měsíček” ; opiekun Irena Polecová
  3. Jakub Smereka
  4. Jana Poláčková „Sluníčka v trávě”; opiekun Irena Polecová
  5. Kateřina Kašparová „Voňavá Kamilka”; opiekun Irena Polecová
  6. Joel Michewicz
  7. Klara Kosma Nierobisch „Podbiał w górach, Huflattich im Gebirge”
  8. Jan Schwarze
  9. Hanna Nalepa
  10. Ola Furca „Z wizyta u Ducha Gór”; opiekun Iwona Krakowska 
  11. Viktorie Futerová, Sofia Hefny, Joahan Müllerová, Anna Plačková, Ema Trajhanová „Smetánka Lékařská není plevel”; opiekun: Pavla Čivrna;
  12. Maja Gąsiorek, Kaja Jugo, Julia Kawa, Maja Korczyńska, opiekun  mgr Zdzisława Gadowska
  13. Markéta Braierová, Sára Fischerová, Anna Plušilová, Klára Vaničková „ Rostliny z Krkonoš”, opiekun Petra Vojtíšková,
  14. Karolina Rejsková, Viktorie Šancová, Justýna Hrnčířová, Mariana Svobodová, Nicol Neuwirthová, Veronika Marešová „Krakonošův herbář”, opiekun Petra Vojtíšková

kategoria wiekowa 11-13 lat

I miejsce

  1. KRAKONOŠŮV HERBÁŘ; uczniowie VI.B, Kokonín, opiekun Hana Patrmanová
  2. Florian Bednarz, Filip Soboń „To arnika górska”; opiekun Irena Panowicz 

II miejsce

  1. Michaela Hálová „Pampeliška ve 3 jazycich”; opiekun Ivana Sedlarová
  2. Klasse 6 Freie Evagelische Oberschule Gőrlitz „Rübezahl’s Kräuter”; opiekunowie Claudia Richter, Dr Birgit Balkenhol
  3. Hubert Sadowski „Z zielnika Karkonosza”; opiekun Anna Szewczuk

III miejsce

  1. Zuzanna Ciepiela „Lilia”; opiekun Marzena Wajdowicz
  2. Martin Vykuka „Pohled do koruny lípy”; opiekun Irena Polecová
  3. Martyna Grzeszkiewicz „Leśna szkółka Ducha Gór”; opiekun Anna Szewczuk

Nagroda specjalna za styl

Weronika Szcześniak „Mniszek lekarski”; opiekun mgr Lidia Knap

Nagroda specjalna

Hanna Szewczyk „Zawilec gajowy”; opiekun Izabella Głogowska

Nagroda specjalna za piękna pracę, która ucierpiała w transporcie

Anna Jiroušková  „Lichořeřišnice; opiekun Gabriela Žítková

Nagroda specjalna za technikę

Oliwia Gleń „Różeniec”; opiekun Marzena Wajdowicz

Wyróżnienia:

  1. Karolina Synówka „Moc dziewięciu sił”; opiekun Anna Szewczuk
  2. Karolina Mikutová „Arnika”; opiekun mgr Jana Tomanová
  3. Laura Gadawska „Niezapominajka” ; opiekun Marzena Wajdowicz
  4. Adéla Kašková „Vlčí mák”; opiekun Ivana Sedlarová
  5. Anna Šírová „Krakonošová kopřiva”; opiekun Ivana Sedlarová 
  6. Hanna Kulas „Goryczka trojeściowa”; opiekun Magdalena Hanebach
  7. Wiktoria Krawiec „Strona z zielnika Ducha Gór”; opiekun Anna Musielska
  8. Martyna Roszczak „Strona z zielnika Ducha Gór”; opiekun Anna Musielska
  9. Anna Nowińska „Krokus wiosenny”
  10. Maja Orłowska „Duch Gór prezentuje”; opiekun Anna Szewczuk
  11. Petra Hnizdilová „Hořec”; opiekun Ivana Sedlarová
  12. Karolina Pakosz, Malwina Kabouris, Anna Rakosz „Daje wam zdrowie”; opiekun Irena Panowicz

kategoria wiekowa 14-16 lat

I miejsce

  1. Hana Čapkova Krakonošův vlčí mák

II miejsce

  1. Wietlica alpejska, praca zbiorowa; opiekunowie: Paulina Bigos, Anna Kaleta;
  2. Petra Skalniková, Veronika Mackovčinová, „Krakonošová zahrádka”

III miejsce

  1. Adéla Venclová „Růže šípková”; opiekun Gabriela Žítková,

Wyróżnienia

  1. Julia Pawłowska „Zioła i ziółka”; opiekun Iwona Krakowska
  2. Weronika Piotrowska „Pole macierzanki”; opiekun Bogusław Piotrowski
  3. Aneta Bergmanová „Laskavá lavandule”; opiekun Ivana Sedlarová
  4. Anna Bláhová „Měsíček”; opiekun Ivana Sedlarová

kategoria wiekowa 17-19 lat

I miejsce

  1. Joanna Nowak „Karkonosz z lilią złotogłów”
  2. Katarzyna Binkowska „Naparstnica purpurowa”; opiekun Magdalena Jaroszewicz

II miejsce

  1. Sara Belkner ; opiekun Beata Kocela
  2. Natalia Szłamas „Zdrowie z kolorowej łąki – krwawnik pospolity”; opiekun Ewa Bar,

nagrody grupowe:

  1. ZŠ, Rodinná 39, PSČ 31200 Plzeň, opiekun mgr Jana Tomanová
  2. ZUŠ Děčín, ČS LEGIÍ 29, Děčín 4, 40502 opiekun Marcela Sufčáková
  3. ZŠ Chrastava, Náměstí Máje 228, opiekun Jana Chrásková
  4. ZUŠ Březnice, Náměstí 2, 262 72 Březnice, opiekun Hana Vydrová
  5. Domov PETRA Mačkov, opiekun Hana Vydrová

Pravidla XI. ročníku mezinárodní výtvarné soutěže Z Krakonošova herbáře

1. Soutěž je určena pro děti a mládež ve věku 7 - 19 let z Polska, Německa a Čech.

2. Cílem soutěže je:

  • popularizace legendární postavy vládce Krkonoš – Krakonoše, Rübezahla, Rzepióra,
  • rozvíjení a zachování společné bylinkářské tradice formou umění,
  • propagace zdravého životního stylu a posílení ekologického povědomí,
  • umělecké vzdělávání dětí a mládeže a prezentace jejich tvorby.

3. Účastníci soutěže zhotoví 1 práci libovolnou výtvarnou technikou: kresba, malba, koláž, grafika, fotografie, nalepovaný obrázek apod. Rozměry prací jsou libovolné, horní hranice rozměru výtvarných prací je 70 x 100 cm.

4. Námětem soutěžní práce má být léčivá rostlina, včetně krátkého popisu jejích vlastností (mladším účastníkům mohou s popisem pomoci starší osoby).

5. Do soutěže lze přihlásit kolektivní práce.

6. Do soutěže mohou být přihlášeny výhradně práce, které dosud nezískaly ceny v jiných soutěžích a výstavách.

7. Účastníci na zadní stranu své práce uvedou název, heslo a svůj věk. K práci je třeba přiložit uzavřenou obálku s heslem, obsahující lístek s údaji:

  • jméno a příjmení autora,
  • věk,
  • adresa bydliště a telefonní číslo autora a jeho e-mailová adresa,
  • adresa školy nebo instituce, kde byla práce zhotovena,
  • jméno a příjmení učitele nebo vedoucího, pod jehož vedením byla práce zhotovena, 
  • název práce.

8. Lhůta pro příjem prací v Jelení Hoře do 19. května 2019 / v Městské knihovně Jablonec n. N. do 15. května 2019.

9. Práce musí být zaslány na adresu:

Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej „Książnica Karkonoska”, 58–500 Jelenia Góra, ul. Bankowa 27, Polsko

nebo doručeny (poštou nebo osobně) na adresu:

Městská knihovna Jablonec nad Nisou, oddělení pro mládež, Dolní náměstí 1, 466 01 Jablonec nad Nisou.

10. Odeslání prací může předcházet soutěž ve škole a v takovém případě žádáme o sdělení počtu účastníků, což nám pomůže určit celkový počet účastníků soutěže. 

11. Hodnocení zaslaných prací provede komise zvolená organizátorem soutěže.

12. Komise provede hodnocení prací do 31. května 2019, udělí ocenění a vybere práce na výstavu v následujících věkových kategoriích:

  • 7-10 let
  • 11-13 let
  • 14-16 let
  • 16-19 let

13. Předmětem hodnocení nebudou práce, které byly zhotoveny v rozporu s pravidly, práce zaslané po termínu a ty, které byly poničeny následkem nesprávného balení.

14. Autorům nejlepších prací budou uděleny ceny, vyznamenání a diplomy. Výsledky soutěže budou umístěny na webové stránce Krkonošské knihovny www.biblioteka.jelenia-gora.pl, webových stránkách partnerů a také na stránce http://biblioteki-euroregion-nysa.eu. Hodnoticí komise si vyhrazuje právo udělit speciální ceny i ceny pro skupiny. 

15. Práce vítězů budou po dobu dvou let vystavovány v knihovnách v Euroregionu „Neisse-Nisa-Nysa”.

16. Práce, které nebudou po soutěži vybrány pro výstavu, bude možné si vyzvednout zpět do 30 dnů od vyhlášení výsledků soutěže. 

17. Pořadatelé si vyhrazují právo bezplatně a bez autorského honoráře reprodukovat a publikovat soutěžní práce pro vzdělávací, popularizační a propagační účely.

18. Svou účastí soutěžící zároveň akceptuje pravidla soutěže. Plnoletý účastník a jménem neplnoletého účastníka pak jeho rodič nebo zákonný zástupce vyjadřují souhlas se zpracováním osobních údajů účastníka a jeho podoby zaznamenané pořadatelem během trvání akce. Osobní údaje jsou zpracovávány pro vyúčtování a organizační i propagační účely soutěže, v rámci těchto účelů mohou být poskytnuty partnerům projektu, sponzorům a poskytovatelům dotace. V popisu soutěžních prací bude uvedeno jméno, příjmení, stát původu a věk autora. 

Správcem osobních údajů je JCIiER Ksiaznica Karkonoska se sídlem v Jelení Hoře (Jelenia Góra, ul. Bankowa 27, Polsko). Osobní údaje budou zpracovávány pouze pro statutární účely a jsou chráněny v souladu s polským zákonem o ochraně osobních údajů ze dne 10. května 2018 (Sbírka zákonů z roku 2018, položka 1000). Účastník má právo na přístup k údajům, na opravu, na výmaz (právo zapomnění), omezení zpracování údajů, právo vznést námitku a právo nebýt předmětem automatizovaného individuálního rozhodování. 

19. Vyhlášení výsledků, předání cen a zahájení výstavy se uskuteční v červnu 2019 v místě určeném pořadatelem Centrum informací a regionálního vzdělávání v Jelení Hoře – „Krkonošská knihovna”  v Jelení Hoře.

20. Laureáti budou pozváni na slavnostní předání cen a zahájení výstavy e-mailem nebo telefonicky.

21. Veškeré informace týkající se soutěže sděluje:

Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej „Książnica Karkonoska” w Jeleniej Górze.

tel. – 0048 / 75 752 28 84, 75 752 25 68, 75 754 29 85

instrukcyjny@biblioteka.jelenia-gora.pl

Originální znění pravidel soutěže v polštině ikona souboruODKAZ ZDE .

Z Krakonošova herbáře

Z Krakonošova herbáře

Z Krakonošova herbáře

 
Z Krakonošova herbáře

Z Krakonošova herbáře

 
Z Krakonošova herbáře

Z Krakonošova herbáře

 
Z Krakonošova herbáře

Z Krakonošova herbáře

 
Z Krakonošova herbáře

Z Krakonošova herbáře

 
Z Krakonošova herbáře

Z Krakonošova herbáře

 
Z Krakonošova herbáře

Z Krakonošova herbáře

 
Z Krakonošova herbáře

Z Krakonošova herbáře

 
Z Krakonošova herbáře

Z Krakonošova herbáře

 
 
Vytvořeno 26.10.2018 9:41:50 - aktualizováno 22.6.2019 21:04:29 | přečteno 885x | Zbynek Duda