E-knihy

V našem katalogu VuFind lze vyhledat:
1) elektronické knihy klasiků, které zdarma zpřístupnila a volně ke stažení nabízí MĚSTSKÁ KNIHOVNA V PRAZE. Není k tomu zapotřebí registrace. Stačí si jen zvolit formát ke stažení a pustit se do čtení. Přehled ZDE.
2) elektronické knihy portálu PALMKNIHY. Ve spolupráci s ním nabízíme našim registrovaným uživatelům bezplatné výpůjčky e-knih za níže uvedených podmínek. Jedná se o projekt, ve kterém výpůjčky za své registrované čtenáře uhradí knihovna. Přehled ZDE

Počet výpůjček elektronických knih z portálu PALMKNIHY: až tři výpůjčky na jednoho čtenáře. 

Co však musíte udělat vy pro stažení e-knihy z portálu PALMKNIHY.CZ?

1) Zaregistrovat se na portál Palmknihy.cz, přičemž Vámi zadaný e-mail musí být totožný s e-mailem čtenářského konta v knihovně, a nezapomenout odsouhlasit všeobecné obchodní podmínky.

2) Pro čtení e-knih je potřeba stáhnout aplikaci eReading.cz. Pro zařízení Android je k dispozici ke stažení zdarma na Google Play, pro čtení na zařízeních iOS (Apple) se aplikace dá stáhnout zdarma z Apple Store.

3) Výpůjčky e-knih jsou dostupné POUZE pro čtečky eReading.cz a na tabletech a mobilech s operačním systémem Android (verze 2.4 a vyšší), dále na iOS (Apple) pomocí aplikace eReading.cz .

4) Z katalogu knihovny vybrat titul s označením E-kniha. Pro půjčování e-knih však musíte být v katalogu knihovny příhlášeni.

5) Vypůjčit si lze takto tři knihy. Stáhnout je lze následně ze založeného konta u Palmknihy.cz.

6) Délka výpůjčky je 31 dní, po uplynutí této doby se automaticky zablokuje přístup k e-knize.

7) E-knihu není možné vrátit před vypršením výpůjční lhůty.

8) Službu poskytujeme registrovaným čtenářům z oddělení pro dospělé, pro mládež, z poboček, kteří uhradili a vyrovnali své závazky vůči knihovně, a to do vyčerpání knihovnou předplacených e-výpůjček.Čtěte e-knihy s námi! Půjčíme vám čtečku e-knih!

1) Služba pro registrované čtenáře v oddělení pro dospělé.

2) E-výpůjčka až na 31 dní, nelze prodloužit.

3) Výpůjčka čtečky na 31 dní, nelze prodloužit.

4) E-čtečku vám půjčí v multimediálním oddělení, kde vám pomohou s výběrem knih i s obsluhou a způsobem používání.

5) Čtečku prosím vraťte opět v multimediálním oddělení (přízemí).


e-čtečka

Vytvořeno 5.10.2015 9:14:17 | přečteno 5688x | Zbynek Duda