Čtenář roku aneb Hledá se táta čtenář

Čtenář roku aneb Táta čtenář

Knihy jsou podobné domovu, do kterého se vracíme i za největší bouřky, prohlásil Bernard Bolzano (1781 - 1848) a naši uživatelé tomu dobře rozumějí. Za využívání knihovnických a informačních služeb bychom jim chtěli u příležitosti měsíce čtenářů poděkovat a ocenit je. Proto také jsme 18. března 2015 vyhlásili Čtenáře roku. Zatímco v roce minulém jsme vybírali úspěšnou čtenářskou rodinu, letos jsme hledali tátu čtenáře. Kritériem výběru byl počet výpůjček u otců, kteří své ratolesti do knihovny vodí, zaregistrovali je, pomáhají jim ve výběru knih, podporují je v účasti v našich literárních, luštitelských, poznávacích a vědomostních soutěžích.

Vybrali jsme a nominovali tři muže, kteří pro sebe a své děti získají na rok bezplatnou registraci, poukázku v hodnotě 200,- Kč na nákup knih v knihkupectví Beta Dobrovský, knihy o jablonecké knihovně a městu Jablonci a společenskou stolní hru Cyklotoulky, kterou oceněným věnovala kancelář primátora města.

Čtenáři roku se stali pánové:
Petr Rajtar, Pavel Dědek a Martin Pokorný

Pana Pokorného nominujeme do krajského kola, které proběhne v sobotu 21. března 2015 v Krajské vědecké knihovně Liberec. Nejlepší táta čtenář bude vyhlášen při udílení cen Magnesia litera 14. dubna 2015 na Nové scéně Národního divadla za přítomnosti kamer České televize.

Čtenář roku

Čtenář roku aneb Táta čtenář