Čtenář roku Libereckého kraje 2017 je z jablonecké knihovny

čtenářská babička Blanka Bílková

Vážení čtenáři, nejlepší čtenářskou babičkou Libereckého kraje se stala paní Blanka Bílková. Více už tisková zpráva PhDr. Dany Kroulíkové, předsedkyně Regionální organizace Svazu knihovnických a informačních pracovníků Libereckého kraje: Čtenář roku Libereckého kraje 2017 byl  vyhlášen v pátek 24. 3. 2017 v Krajské vědecké knihovně v Liberci. Nominaci na ocenění podalo 9 knihoven z Libereckého kraje a většina z nominovaných  se zúčastnila i slavnostního vyhlášení, na které je doprovodili zástupci  či  zástupkyně  jednotlivých knihoven, nechyběli ani rodinní příslušníci. Vyhlášení čtenáře roku proběhlo za účasti Ing.  Květy Vinklátové,  členky rady kraje pro řízení rezortu kultury, památkové péče a cestovního ruchu a ředitelky Krajské vědecké knihovny v  Liberci Mgr. Blanky Konvalinkové.

Přítomné čtenářské babičky  obdržely diplomy a dárky, které věnoval jednak Liberecký kraj, jednak Regionální organizace SKIP Libereckého kraje. Nadace Škola hrou věnovala účastníkům vstupenky do Liberecké IQlandie a vstupenky do ZOO věnovala liberecká Zoologická zahrada. Přestože všechny přítomné čtenářské babičky obdržely diplom s titulem  nejlepší čtenářka, absolutním vítězkou a tedy Čtenářem roku 2017 Libereckého kraje se stala paní Blanka Bílková, kterou nominovala za dosažených  512 výpůjček v uplynulém roce  Městská knihovna Jablonec nad Nisou. Paní Bílková byla oceněna nejen za své čtenářské výkony, oceněna byla i její neobyčejně aktivní podpora čtení, a to nejen ve své rodině, ale i ve školách, kde působila a kde k četbě přivedla spoustu svých žáků. Paní Bílková jako vítězka krajského kola čtenáře roku obdržela také společenskou deskovou hru od ALBI a  od magazínu Revue 50plus získala roční předplatné stejnojmenného časopisu. Po slavnostním vyhlášení, ve kterém nechybělo ani čtení Marka Sýkory, herce Naivního divadla Liberec, gratulacích a společném focení, byla zájemcům  nabídnuta prohlídka Krajské vědecké knihovny.

Čtenář roku Libereckého kraje

čtenářská babička Blanka Bílková