Fotografická soutěž Cesta za světlem

Fotografická soutěž 2011

Ve středu 1.června 2011 proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků III. ročníku fotografické soutěže na téma Cesta za světlem. Soutěž se konala v rámci projektu Jablonec 2011 a záštitu nad ní převzal místostarosta města Petr Tulpa a Zbyněk Cincibus za fotoklub Balvan. Soutěž podpořily společnosti Foto LACCER a Knihkupectví a antikvariát FRYČ. Na slavnostním vyhlášení vystoupila skupina N.O.C.

Do soutěže se přihlásilo na 70 autorů z celé republiky a porota ve složení ze zástupců fotoklubu Balvan, Foto Laccer, pracovníků audiovizuálního oddělení a pana Václava Vostřáka hodnotila na 177 prací. Ty nejvydařenější představujeme ve stejnojmenné výstavě na schodech městské knihovny do konce srpna 2011.

Vyhodnocení soutěže:

kategorie do 16 let:

1. Tereza Vodičková – Světelná bouře

2. Tomáš Drofa – Odchyt sluníčka

3. Kamila Trnková – Květ došel konce cesty za světlem

kategorie nad 16 let:

1. Roman Jaroš – Brána

2. Lenka Herynková – Tichý pozorovatel

3. Martin Faltejsek – Uzavřené ve skle

Prezident Fotoklubu Balvan Zbyněk Cincibus předal zvláštní cenu fotoklubu Lukáši Trgiňovi.

Pravidla fotografické soutěže:

• Pořadatelem soutěže je Městská knihovna Jablonec nad Nisou, p. o., dále jen pořadatel.
  • Soutěž není omezena věkovou hranicí, soutěžící budou rozděleni do dvou věkových kategorií: do 16 let a nad 16 let.
  • Soutěž probíhá od 1. 2. 2011 do 13. 5. 2011 včetně. Na příspěvky doručené po tomto termínu nebude brán zřetel.
  • Snímky nominované do soutěže musí být aktuální, ne starší něž čtyři měsíce.Snímky společně s vyplněnou přihláškou dodávejte pouze v elektronické podobě ve formátu JPG, nejjednodušeji e-mailem na adresu video@knihovna.mestojablonec.cz (do předmětu zprávy uveďte „Fotografická soutěž 2011“), přes službu uschovna.cz (e-mail příjemce video@knihovna.mestojablonec.cz) nebo osobně na CD, DVD či USB zařízení. Minimální požadovaná velikost fotografií je 1600 × 1200 pixelů.
  • Soutěžící může nominovat pouze práce vyhovující tématu „CESTA ZA SVĚTLEM“. Maximální počet snímků přihlášených jedním soutěžícím jsou tři. Ukáže-li se, že se soutěžící přihlásil pod více identitami, bude ze soutěže bez náhrady vyloučen.
  • Soutěžící poskytuje pořadateli nevýhradní licenci k užití fotografií k propagaci pořadatele soutěže a soutěže samé, a to i po jejím skončení. Soutěžící souhlasí s publikováním zaslaných fotografií v tiskové a nebo v elektronické podobě v rámci soutěže i po jejím ukončení bez nároků na honorář.
  • Soutěžící uděluje pořadateli souhlas se zpracováním zaslaných osobních údajů pro účely organizace soutěže v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.
  • Soutěžící prohlašuje, že je autorem přihlášených fotografií. Dále soutěžící prohlašuje, že má udělen souhlas s užitím fotografií od osob, které jsou případně zachyceny na fotografiích.
  • Pořadatel si vyhrazuje právo změnit podmínky této soutěže, nebo ji zcela zrušit. Na výhru v soutěži není právní nárok. Pořadatel může rozhodnout o případném vyřazení soutěžícího ze soutěže, především jedná-li se o fotografie pohoršující, neetické či jinak odporující dobrým mravům nebo pravidlům soutěže.

* * *

Za finanční podpory města Jablonce nad Nisou, jabloneckého Foto LACCER, libereckého Knihkupectví a antikvariátu FRYČ a pod záštitou fotoklubu Balvan a místostarosty města Petra Tulpy.

Cesta za světlem

Vyhlášení výsledků

skupina N.O.C.

Vyhlášení výsledků