Hřejivé pohlazení v zimním čase

ledňáček

Inženýrka chemie Lucie Holasová (1965), rozená Wagnerová, žije a pracuje v Praze, ale pochází ze Smržovky. Jizerské hory a přírodu  miluje od dětství. Od té doby si zážitky z nekonečné krásy fauny a flóry zaznamenává do výtvarné podoby. V místních loukách hledá běžné rostlinky, ale i ty, které se díky neblahým zásahům člověka ztrácejí. Autorka výstavy Hřejivé pohlazení v zimním čase zaznamenává tak ve svých obrázcích jedinečnou formu podoby života luk, strání i úvozů.

Každá její kresbička má svůj přesný čas nálezu i konkrétní lokalitu, právě tím je dílo jedinečné. Lucie Holasová je autorkou knížky Květinky a bylinky tety Lucinky, věnuje se i vytváření hedvábných šátků a má za sebou několik výstav v České republice.

Hřejivé pohlazení v zimním čase

violka