Autogramiáda

Jablonecké oslavy Dne evropského kulturního dědictví se pro nás staly vhodnou příležitostí, jak si v sobotu odpoledne 21.září 2013 připomenout přednáškou a křtem knihy Jitky Noskové Jablonecká knihovna v proudu času, že uplynulo už 90 let od otevření německé městské knihovny.

Jak to všechno tehdy bylo, co se v knihovně. ať už české, či německé, veřejné, či městské a v jabloneckém knihovnickém světě odehrávalo i událo, to až po současnost shrnula ve své přednášce Bc. Jitka Nosková. Její práce věnovaná historii jablonecké knihovny získala také knižní podobu a za přítomnosti primátora města Petra Beitla, náměstkyně primátora Soni Paukrtové, nakladatelky Evy Koudelkové, ředitelky Krajské vědecké knihovny Blanky Konvalinkové, ředitele Státního okresního archivu Jablonec n.N. Jana Kašpara byla publikace Jablonecká knihovna v proudu času symbolicky pokřtěna. Setkání se účastnil také ak. mal. Jiří Nepasický, který před zraky všech přítomných dodatečně autorizoval svůj obraz Hudba.

Přednáška Jitky Noskové k historii městské knihovny

Křest knihy Jitky Noskové

proslovy a přání kmotrů knihy

Křest knihy Jitky Noskové