S foťákem na cestách aneb Fotosoutěž 2016

S foťákem na cestách

Městská knihovna zasvětila 8. ročník amatérské fotografické soutěže snímkům a záběrům z cest nejen po světě. Do soutěže, pořádané pod patronací fotoklubu BALVAN a za podpory firmy FOTO LACCER, přihlásilo 41 účastníků ze všech koutů republiky na 113 fotografií. Z nich odborná porota vybrala šest prací k ocenění. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhlo 2. června 2016 od 17. hodiny v audiovizuálním sále knihovny za hudebního doprovodu Andrey Hekrlové ze studia Kokos.

VÝSLEDKY FOTOSOUTĚŽE

KATEGORIE DO 16 LET

1.místo - Radek Votoček - Milujeme focení

2.místo - Adéla Kobrová - Cyklista by záviděl

3.místo - Klára Mašínová - Cesta do neznáma

KATEGORIE NAD 16 LET

1.místo - Jiří Hakauf - Balt

2.místo - Václav Špetlík - Skotsko, zřícenina hradu Kilchurn

3.místo - Radek Štrupl - Castelrotto

Pravidla fotografické soutěže:

• Pořadatelem soutěže je Městská knihovna Jablonec nad Nisou, p. o., dále jen pořadatel.

• Soutěž není omezena věkovou hranicí, soutěžící budou rozděleni do dvou věkových kategorií: do 16 let a nad 16 let.

• Soutěž probíhá od 1. 3. 2016 do pátku 13. 5. 2016 včetně. Na příspěvky doručené po tomto termínu nebude brán zřetel.

• Snímky nominované do soutěže musí být aktuální, ne starší něž rok. Snímky společně s kontaktními údaji (jméno a příjmení, bydliště, datum narození, e-mail, případně telefon) a názvy snímků dodávejte pouze v elektronické podobě ve formátu JPG, nejjednodušeji e-mailem na adresu soutez@knihovna.mestojablonec.cz, při větším objemu dat (nad 5 MB) přes službu uschovna.cz (e-mail příjemce soutez@knihovna.mestojablonec.cz) nebo osobně na CD, DVD či USB zařízení. Minimální požadovaná velikost fotografií je 1600 × 1200 pixelů, platí zásada „čím větší, tím lepší“.

• Soutěžící může nominovat pouze práce vyhovující tématu „S FOŤÁKEM NA CESTÁCH“. Maximální počet snímků přihlášených jedním soutěžícím jsou tři. Ukáže-li se, že se soutěžící přihlásil pod více identitami, bude ze soutěže bez náhrady vyloučen.

• Soutěžící poskytuje pořadateli nevýhradní licenci k užití fotografií k propagaci pořadatele soutěže a soutěže samé, a to i po jejím skončení. Soutěžící souhlasí s publikováním zaslaných fotografií v tiskové a nebo v elektronické podobě v rámci soutěže i po jejím ukončení bez nároků na honorář.

• Soutěžící uděluje pořadateli souhlas se zpracováním zaslaných osobních údajů pro účely organizace soutěže v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

• Soutěžící prohlašuje, že je autorem přihlášených fotografií. Dále soutěžící prohlašuje, že má udělen souhlas s užitím fotografií od osob, které jsou případně zachyceny na fotografiích.

• Pořadatel si vyhrazuje právo změnit podmínky této soutěže, nebo ji zcela zrušit. Na výhru v soutěži není právní nárok. Pořadatel může rozhodnout o případném vyřazení soutěžícího ze soutěže, především jedná-li se o fotografie pohoršující, neetické či jinak odporující dobrým mravům nebo pravidlům soutěže.

Vyhlášení výsledků 2. 6. 2016

Z vyhlášení výsledků soutěže