Aktuality

Obrázek aktuality
31.05.2023

Knížka pro prvňáčka

Jablonecká knihovna se i letos zapojila do projektu na podporu čtenářské gramotnosti Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka. Jeho cílem je rozvoj čtenářských návyků žáků již od prvního ročníku školní docházky.

Více informací
Obrázek aktuality
22.05.2023

Univerzita třetího věku

„Když nastane důchodový věk, změní se nám život. Je najednou na všechno více času. Možná až dost. Přemýšlíme, co dále. Máme rodinu, kamarády a kamarádky, své záliby. Pokud jsme zdatní v ovládání počítačové techniky, můžeme začít studovat Univerzitu třetího věku virtuálně, přímo ve svém městě. V Jablonci nad Nisou například v knihovně.“ Dana Foltýnová, certifikovaný tutor e-learningového vzdělávání

Více informací
Obrázek aktuality
15.05.2023

Tobiášovo pohádkové putování

Dnes jsme zveřejnili poslední šesté zastavení Tobiášova pohádkového putování a konec našeho příběhu.Všechna zastavení si můžete stáhnout z našich webových stránek nebo použít QR kódy, které najdete na pravých hlavních dveřích do knihovny.Připomínáme, že pracovní listy a vyluštěnou křížovku je možné odevzdávat do 9. června 2023. Odměna pak bude čekat na všechny úspěšné zachránce království. Tak si ji nenechte ujít!

Více informací
Obrázek aktuality
13.05.2023

Ploučnice milovaná i nenáviděná

V úterý 9. května 2023 se konala přednáška naší kolegyně Ivany Tomsové, která nás dokázala svým slovem i vtipem vtáhnout a užívat si krásu téměř nedotčené přírody v Meandrech Ploučnice.

Více informací
Obrázek aktuality
28.04.2023

Městská knihovna na turistické vizitce

Jablonecká knihovna se od května 2023 připojí k projektu Wander Book (Turistický deník). Bude tak patřit k významným turistickým místům v České republice, která návštěvníkům nabízí turistickou vizitku označující důležitou kulturní a architektonickou památku. Turistické vizitky z navštívených míst se lepí do deníku, kam lze též dávat razítka. I ta bude možné u nás získat.

Více informací
Obrázek aktuality
27.04.2023

Kampaň REMOBIL

Městská knihovna se v měsíci květnu zapojí do 3. ročníku charitativně ekologického sběru starých a nepotřebných mobilních telefonů Recykluj mobil. Sběr bude probíhat od 2. května do 5. června 2023. Kampaní bude podpořen Jedličkův ústav věnováním 10 Kč z každého odevzdaného mobilu.

Více informací
Obrázek aktuality
26.04.2023

Panama a její krásy

Jak jsme již před půl rokem slíbili, opět jsme pozvali k nám do knihovny cestovatele Jiřího Kafku. Tentokrát jsme s ním v úterý v podvečer 25. dubna 2023 navštívili Panamu, stát na pomezí Jižní a Střední Ameriky.

Více informací
Obrázek aktuality
23.04.2023

Světový den knihy a autorských práv

UNESCO vyhlásilo 23. duben Světovým dnem knihy a autorských práv a snaží se různými aktivitami podporovat čtení v souvislosti s ochranou duševního vlastnictví autorů. Toto datum je pro světovou literaturu symbolické, v tento den ve stejném roce 1616 zemřeli Miguel de Cervantes Saavedra, William Shakespeare a Inca Garcilaso de la Vega. Je to také datum narození nebo úmrtí jiných významných autorů, jako je Maurice Druon, Halldór Kiljan Laxness, Vladimir Nabokov, Josep Pla i Casadevall a Manuel Mejía Vallejo.

Více informací
Obrázek aktuality
19.04.2023

Chci prostě zapomenout

Knihu Chci prostě zapomenout, která v mnoha ohledech navazuje na prvotinu Právo rozhodnout (vyšla roku 2006), nám v úterý 18. dubna 2023 představil její autor Pavel Kerda. Společně s Dr. Evou Koudelkovou, nakladatelkou, spisovatelkou a vysokoškolskou pedagožkou, nás seznámili se zajímavou detektivní zápletkou, která se v příběhu objevuje, a zcela zaplněnému sálu přečetli vybrané ukázky.

Více informací
Obrázek aktuality
14.04.2023

Čteme všichni, vypráví jen někdo

Naše knihovna se letos poprvé zapojila do projektu Čteme všichni, vypráví jen někdo, který pravidelně probíhá už od roku 1998, kdy se konal jeho první ročník v Jičíně a v Turnově. Autorkami soutěže jsou Alena Pospíšilová z Knihovny Václava Čtvrtka v Jičíně a Eva Kordová z Městské knihovny Antonína Marka Turnov. Na počátku tenkrát stáli dva kmotři – vypravěči a spisovatelé Zbyněk Malinský a Marie Kubátová. Cílem projektu je podpořit dětské čtenářství, povzbudit děti k osobní interpretaci textů vlastních i přejatých, podpořit a propagovat jejich vystupování na veřejnosti a v neposlední řadě podporovat spolupráci knihovny, rodiny a školy. Mladí vypravěči mají za úkol předvést před odbornou porotou svoje umění vyprávět. Připraví si prozaický text (tj. neveršovaný), může se jednat o úryvek z knihy, celý příběh nebo mohou soutěžit se svým autorským textem. Doporučená délka výstupu je přibližně 2–5 minut. Důležité je, že text musí být vyprávěný (nikoli čtený).

Více informací
1 2 3 4 5 6 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 90 starší
load