Aktuality

Obrázek aktuality
22.11.2021

Cílová rovinka soutěží

Zatímco literární práce už hodnotí naši porotci, v soutěži Zlatá makovice ještě do konce listopadu čekáme na vyplněné poslední křížovky za měsíce listopad a prosinec. Nasbírat lze i poslední knoflíky za přečtené knihy. V prosinci pak vše uzavřeme a vyhlásíme naše nejlepší a úspěšné soutěžící. 

Více informací
Obrázek aktuality
02.11.2021

Sbírka ke Dni válečných veteránů

Po celý listopad probíhá na oddělení dospělých čtenářů finanční sbírka u příležitosti Dne válečných veteránů (11. 11.), kterou pořádá nezisková organizace Post Bellum, zřizovatel archivu Paměť národa. Vybrané finanční prostředky jsou použity na natáčení, uchovávání a vyprávění příběhů pamětníků a přímou pomoc válečným veteránům a hrdinům. Výše příspěvku je dobrovolná a přispívat lze i on-line na webu www.denveteranu.cz . 

Více informací
Obrázek aktuality
01.11.2021

Listopad v knihovně

S tajnými službami a s hledáním pokladů nás v listopadu seznámí Milan Zach Kučera, s Martinem Nekolou si přiblížíme život a historii krajanských komunit v amerických velkoměstech, Martin Gembec pohovoří o tom, jak se stát kosmonautem, Vladimír Socha představí nejslavnějšího dinosaura a Lubor Lacina nás vezme na výlet do Varšavy. Taková bude naše programová nabídka na listopad. Podrobnosti i podmínky vstupu na akci jsou uvedeny v programovém přehledu.

Více informací
Obrázek aktuality
06.10.2021

Prvoregistrace zdarma

Do konce Týdne knihoven lze využít nabídku prvoregistrace zdarma. Knihy, časopisy, mapy, knižní průvodci a cestopisy, společenské hry, elektronické i zvukové knihy, filmy i hudba na vás čekají. Stačí jen přijít a vybrat si. Těšíme se na shledanou v knihovně. 

Více informací
Obrázek aktuality
05.10.2021

Deskové hry i pro dospělé

K Týdnu knihoven jsme si pro dospělé čtenáře připravili novinku. I pro ně již máme deskové hry k vypůjčení. Vyzkoušejte tak naši rozšířenou nabídku oddělení pro dospělé o hry vědomostní či pro zábavu. Jistě vám zpříjemní začátek podzimu!

Více informací
Obrázek aktuality
04.10.2021

Palmknihy a Týden knihoven

Společnost Palmknihy opět podpořila kampaň Týden knihoven a do konce října nabízí čtenářům tři výpůjčky e-knih ke stažení zdarma. Přihlaste se / registrujte se na www.palmknihy.cz. Klikněte na „Knihovnička“ a poté na „Uplatnit voucher darované e-knihy“. Napište kód TYDENKNIHOVEN21 do políčka „kód kupónu“ a potvrďte. Tři nakladatelem vybrané e-knihy se objeví v „Knihovničce“ na webu i v aplikacích eReading a Palmknihy (Android, iOS). Potřebujete poradit? Napište na podpora@palmknihy.cz . Za nás vám přejeme prima týden s e-knihou!

Více informací
Obrázek aktuality
01.10.2021

Na co v říjnu do knihovny

V týdnu od 4. 10. 2021 nabízíme novým čtenářům na hlavní budově prvoregistrace zdarma, na pobočkách v den jejich provozu. Na oddělení pro dospělé si můžete vyzkoušet literární kvíz, na oddělení pro děti roztočíme kolo štěstí a připravíme Detektivování. Vyhlásíme téma literární soutěže, zahájíme další semestr univerzity III. věku a spustíme prodej vyřazených knih za 1 Kč. S Dankou Šárkovou si přiblížíme krkonošskou kuchyni a s Evou Koudelkovou pak literární postavu doktora Kittela. A na co se dál těšit v říjnu? Na Astronomické okénko Martina Gembece o Neptunu, na Severské fragmenty ze života obchodního delegáta a diplomata Jana Marušky či na novou výstavu prací žáků výtvarného oboru jablonecké ZUŠ. Přejeme vám hezký začátek podzimu a na shledanou v knihovně. 

Více informací
Obrázek aktuality
01.09.2021

Září v knihovně

Na září jsme si pro vás připravili přednášky Martina Gembece o zemi největšího dalekohledu v 19. století, Lenky Klimentové o mincovně v našem městě, Lubora Laciny o metropoli Dolního Slezska Wroclawi, cestovatelů Pavla Chluma a Petra Kvardy o zemi velmi vzdálené, a to o Vietnamu. Certifikovaná trenérka Jiřina Ziklová vás pozve na hrátky s pamětí a vrátíme se k tradici promítání dokumentárních filmů ze sbírek fondu. Na jablonecký Den evropského kulturního dědictví otevřeme oddělení pro mládež a nabídneme zájemcům prvoregistrace zdarma. Těšíme se na shledání spolu s Vámi, i když nám jej zpříjemní protiepidemická opatření. Za jejich dodržování vám velmi děkujeme. 

Více informací
Obrázek aktuality
01.09.2021

Návrat k běžnému provozu knihovny

Vážení čtenáři,skončil letní provoz a knihovna se vrací ke svému běžnému celoročnímu provozu. V souladu s protiepidemickými opatřeními však s regulací počtu návštěvníků, které může na jednotlivých odděleních současně obsloužit. Respektujte proto pokyny knihovníků a dodržujte základní pravidlo 3 R (rozestupy 1,5 metru, ochrana úst a nosu respirátory, dezinfekce rukou). Při návštěvě kulturního pořadu, besedy, přednášky, promítání, semináře vás žádáme o dodržování rozestupů (proto je omezena kapacita sálu a k dispozici jsou jen místa k sezení s rozestupy 1,5 m). Mějte prosím nasazenou ochranu dýchacích cest - respirátor FFP2, KN95  nebo nanoroušku a rovněž u sebe potvrzení / platný doklad o bezinfekčnosti. Oprávnění a povinnost kontroly splnění výše zmíněných podmínek mají zaměstnanci knihovny. Děkujeme vám, že jste ochotní toto vše podstoupit a zůstáváte městské knihovně nadále nakloněni. Velmi si toho vážíme!

Více informací
Obrázek aktuality
23.08.2021

Aktualizace systému a změny v online katalogu

Vážení čtenáři, náš knihovní systém potřebuje vyladit, a proto poslední srpnový víkend proběhne jeho aktualizace. Některé změny se projeví i v našem online katalogu VuFind. Bohužel nebude možné s aktualizací knihovního systému zachovat vytvářený seznam oblíbených knih v kontu/účtu čtenáře. Pokud jste si jej sestavovali, doporučujeme si ho uložit mimo online katalog. Tvořit si seznam oblíbených knih v online katalogu po aktualizaci bude dál možné, ale jen nově. Děkujeme za pochopení.

Více informací
1 2 3 4 5 6 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 82 starší