Aktuality

Obrázek aktuality
20.06.2022

Od 28. 6. eVýpůjčky jen v aplikaci Palmknihy

Máme pro Vás velmi důležitou zprávu: Je tu nová mobilní aplikace pro eVýpůjčky! Registrovaní čtenáři a čtenářky si vypůjčené e-knihy budou nově číst v aplikaci Palmknihy. Právě od 28. 6. 2022 nebude původní aplikace eReading fungovat.  Není potřeba se znovu registrovat. Když se přihlásíte do aplikace Palmknihy, naleznete tam stejné e-knihy jako dříve v aplikaci eReading. Přihlašovací údaje zůstávají stejné jako v aplikaci eReading. 

Více informací
Obrázek aktuality
15.06.2022

Výsledková listina z Krakonoše 2022

Jablonečtí byli v mezinárodní výtvarné soutěží Krakonoš a jeho pohádkoví přátelé ze tří zemí opět úspěšní! Vítězům a oceněným gratulujeme! Slavnostní předávání cen se uskuteční v Jeleni Hoře v Krkonošské knihovně, ul. Bankowa 27, a to v sobotu 25. června v 10:30 hodin. Adresa výsledkové listiny: https://biblioteka.jelenia-gora.pl/52521/duch-gor-i-jego-przyjaciele-z-trzech-krajow-wyniki/Tak nezapomeňte, udělat si příjemný a krásný výlet do Jelení Hory. Vaše osobní účast na předávání cen organizátory soutěže potěší!!! 

Více informací
Obrázek aktuality
13.06.2022

#EdtechStandsWithUkraine – Безлімітний Освітній Проект

Безлімітний Освітній Проект для допомоги дітям, батькам та вчителям які постраждали із за Української кризи. Зареєструйтеся, щоб насолоджуватися: https://ukraine.unlimitedlearning.io/ 1. Простий доступ до розважального та освітнього контенту: Тисячі журналів, відео, фільмів, документальних фільмів, журналів, коміксів, бестселерів, романів, та іншого дозвілля українською та іншими мовами. 2. Віртуальні уроки для вивчення нових мов Інтерактивні спільноти. 3. Тисячі матеріалів для вивчення мови у різних форматах.

Více informací
Obrázek aktuality
03.06.2022

Registrace v multimediálním oddělení

Pro využívání služeb multimediálního oddělení, jako je půjčování CD, DVD, čtečky e-knih a neplacený přístup na internet, bude od 1. července 2022 vybírán roční registrační poplatek ve výši 240 Kč. Registrovaný uživatel se tak automaticky stává čtenářem oddělení pro dospělé a smí si absenčně půjčovat knihy a ostatní dokumenty jak na hlavní budově, tak na našich pobočkách. Regulovaný přístup na internet zdarma a ostatní služby za poplatek pro neregistrované čtenáře zůstávají beze změny.     

Více informací
Obrázek aktuality
02.06.2022

Od kdy začne letní provoz knihovny?

Vážení čtenáři, rádi bychom vás s předstihem informovali, že běžný provoz knihovny potrvá do pátku 1. 7. a opět se obnoví až od pondělí 29. 8. Ve dnech 4.–6. 7. bude knihovna uzavřena, ve dnech 7.–8. 7. budou provozy hlavní budovy otevřeny do 18. hodin. V týdnech od 11. 7. do 28. 8. bude knihovna veřejnosti otevřena jen v úterý a ve čtvrtek: 8–18 hodin studovna, čítárna, multimediální oddělení; 9–18 hodin oddělení pro dospělé; 9.00–12.00 a 12.30–17.00 hodin oddělení pro mládež. Pobočky budou po dobu hlavních prázdnin uzavřeny, čtenáři mohou využít služeb hlavní budovy. Pobočka v ZŠ Šumava je z důvodů stavebních prací uzavřena v období 13. 5.–14. 9. 

Více informací
Obrázek aktuality
01.06.2022

Červen v knihovně

V červnu vyhlásíme vítěze 14. ročníku fotografické soutěže Život se nepíše, žije se! a až do 5. června můžete hlasovat v anketě o Cenu čtenářů a přidělit svůj hlas nejzajímavějšímu snímku. Martin Gembec nám v astronomickém okénku připomene čtvrtstoletí od znovudobytí Marsu. Petr Košek představí svou knihu o programátorovi Rampovi, který v době normalizace nastoupil do výpočetního střediska uranových dolů a se svým kamarádem zažil spoustu poutavých příhod. Cestovatel Ondřej Kafka nás vezme s sebou na ostrovy Bali a Jáva. A chybět nebude ani promítání dokumentárních filmů se sbírek knihovního fondu, trénování paměti či další kola našich soutěží. Více v naší programové nabídce.

Více informací
Obrázek aktuality
24.05.2022

Cena čtenářů za snímky z fotosoutěže 2022

Staňte se členem laické poroty a do 5. 6. přidělte v anketě Cena čtenářů svůj hlas nejhezčí fotografii ze soutěže Život se nepíše, žije se! 16. 6. vyhlásíme vítěze z obou kategorií. Z nejhezčích 19 fotografií připravíme na schodech staré radnice letní výstavu. Pro zaostření klikněte na snímek:hlasování v kategorii do 16 let pod tímto odkazem,hlasování v kategorii nad 16 let pod tímto odkazem.

Více informací
Obrázek aktuality
04.05.2022

Uzavírka pobočky v objektu ZŠ Šumava

Vážení čtenáři, vzhledem k plánovaným stavebním úpravám objektu ZŠ Na Šumavě bude naše tamější pobočka naposledy k dispozici ve čtvrtek 12. května 2022, poté se uzavře a svou činnost obnoví až ve čtvrtek 15. září 2022. Po celou dobu uzavírky mohou registrovaní čtenáři využívat našich knihovnických služeb v hlavní budově knihovny ve staré radnici na Dolním náměstí 1, dospělí čtenáři v půjčovně v 1. patře, děti v oddělení pro mládež ve 2. patře. Děkujeme za pochopení!

Více informací
Obrázek aktuality
03.05.2022

Ceny pro vítěze tajemného setkání s knihou

Naše čtenářky Eva Burdová, Marie Lhotová a Klára Červená získávají cenu za vyplněný anketní lístek z Tajemného setkání s knihou, které probíhalo od března do konce dubna. Ceny jsou připravené na oddělení pro dospělé čtenáře. Všem ostatním děkujeme za účast a vážíme si jejich ochoty přečíst si knihu, kterou by si třeba ani nevybrali. Přejeme vám klidné dny a dostatek času s našimi knihami.

Více informací
Obrázek aktuality
29.04.2022

Program na květen

S Helenou Rezkovou a Pavlínou Špatenkovou si přiblížíme osudy popravených a umučených sokolů ze severovýchodních Čech, s Martinem Wenzlem pohovoříme o jeho filmu 100 let Jablonce nad Nisou ve filmových záběrech, s Luborem Lacinou budeme pokračovat v putování po Polsku. Zveme vás rovněž na promítání dokumentů z cyklu Krásy naší vlasti či Na cestách kolem světa, dále na astronomické okénko o sluneční aktivitě a jejím vlivu na Zemi a také na hrátky s pamětí. Do 20. května se těšíme na vaše příspěvky do fotografické soutěže Život se nepíše, žije se! Více informací nabízíme v našem programovém přehledu. Na shledanou v knihovně. 

Více informací
1 2 3 4 5 6 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 85 starší
load