Aktuality

Obrázek aktuality
14.04.2023

Čteme všichni, vypráví jen někdo

Naše knihovna se letos poprvé zapojila do projektu Čteme všichni, vypráví jen někdo, který pravidelně probíhá už od roku 1998, kdy se konal jeho první ročník v Jičíně a v Turnově. Autorkami soutěže jsou Alena Pospíšilová z Knihovny Václava Čtvrtka v Jičíně a Eva Kordová z Městské knihovny Antonína Marka Turnov. Na počátku tenkrát stáli dva kmotři – vypravěči a spisovatelé Zbyněk Malinský a Marie Kubátová. Cílem projektu je podpořit dětské čtenářství, povzbudit děti k osobní interpretaci textů vlastních i přejatých, podpořit a propagovat jejich vystupování na veřejnosti a v neposlední řadě podporovat spolupráci knihovny, rodiny a školy. Mladí vypravěči mají za úkol předvést před odbornou porotou svoje umění vyprávět. Připraví si prozaický text (tj. neveršovaný), může se jednat o úryvek z knihy, celý příběh nebo mohou soutěžit se svým autorským textem. Doporučená délka výstupu je přibližně 2–5 minut. Důležité je, že text musí být vyprávěný (nikoli čtený).

Více informací
Obrázek aktuality
13.04.2023

Vyšlo nové číslo e-čtvrtletníku

Vyšlo nové, již 41. číslo našeho elektronického čtvrtletníku (duben – červen 2023), ve kterém si společně připomeneme dění u nás v knihovně (proběhlé i plánované akce, soutěže, výstavy), předáme vám několik zpráv ze světa literatury a přidáme i tipy ke čtení. Přejeme hezké jarní dny!

Více informací
Obrázek aktuality
12.04.2023

Velikonoční dílna pro děti

I naše oddělení pro děti se letos připojilo k velikonočním akcím města. Ve dnech 4. až 6. dubna 2023 jsme pro děti připravili výtvarnou dílničku. Děti měly možnost strávit v knihovně příjemný čas a z připravených předloh si vyrobit velikonoční ozdobu. Kdo chtěl zapojit jen svoji vlastní fantazii, mohl si z našeho materiálu vyrobit ozdobu vlastní. Inspiraci mohl najít v našich knížkách.

Více informací
Obrázek aktuality
06.04.2023

Semínkovna v knihovně

Připomínáme všem zahrádkářům, že už je opět k dispozici naše Semínkovna. Najdete ji v oddělení pro dospělé čtenáře v 1. patře. Tak jako se v knihovně půjčují knihy, Semínkovna nabízí osivo do vaší zahrádky. Tak jako se do knihovny knihy po přečtení vracejí, tak i při sklizni vaší zeleniny (ale i květin) myslete na sdílení sklizených semínek v Semínkovně a nějaká semínka nám přineste zpátky. Semínka jsou nabízena bezplatně v malých dávkách pouze pro osobní potřebu.

Více informací
Obrázek aktuality
03.04.2023

Pozvánka na duben

I v měsíci dubnu bychom vás rádi pozvali na akce, které jsme pro vás připravili. Začínáme hned v úterý 4. dubna, na které si Martin Gembec připravil další astronomické okénko. Tento den také začíná třídenní velikonoční výtvarná dílnička pro děti. O týden později vám představíme historické památky Saska. V úterý 18. dubna se můžete těšit na spisovatele Pavla Kerdu, který odtajní svůj nový román s tajemstvím, jehož děj se odehrává v našem městě. Již podruhé se také setkáme s cestovatelem Jiřím Kafkou. V úterý 25. dubna nás zavede do Panamy. Nebude chybět ani pravidelné odpolední promítání z cyklu Krásy Čech, Moravy a Slezska a Na cestách kolem světa.

Více informací
Obrázek aktuality
03.04.2023

Hádej, kdo jsem?

Pojďte s námi nahlédnout do soukromého života známých i méně známých spisovatelů. Oni sami vás provedou svým životem, položí vám několik otázek nebo zanechají prázdná místa ve vyprávění, která bude potřeba doplnit. Právě jsme v záložce Soutěže zveřejnili hádanku č. 3 a 4.

Více informací
Obrázek aktuality
22.03.2023

Výzva Deníku

Redakce Deníku připravuje speciální vydání s názvem Lidé čtete, ve kterém se budou redaktoři věnovat otázce, zda Češi čtou a jaké knihy mají rádi. Chtějí tím podpořit zájem o četbu. Zajímat je bude i to, jaké knižní hrdiny si čtenáři oblíbili v dětství. Rádi jejich výzvu zveřejňujeme. Účastnit se jí je možné do 29. března 2023. Svoje odpovědi posílejte na e-mailovou adresu: hrdina@denik.cz.

Více informací
Obrázek aktuality
13.03.2023

Voucher na e-knihy zdarma

Společnost Palmknihy pro knihovny a jejich uživatele a příznivce v rámci Března – měsíce čtenářů 2023 připravila dárek v podobě voucheru na dvě e-knihy zdarma. Lze jej využít pouze do 31. 3. 2023.

Více informací
novější1 2 3 4 5 6 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 90 starší
load