Aktuality

Obrázek aktuality
03.03.2020

Prvoregistrace zdarma

Každou středu v březnu nabízíme bezplatnou registraci pro nové čtenáře, na pobočkách pak v den jejich otevření. Neváhejte a využijte tuto příležitost !!! Náš fond je větší než vaše domácí knihovnička.

Více informací
Obrázek aktuality
26.02.2020

Březen – měsíc čtenářů

Hned na začátku března oceníme nejlepšího čtenáře z řad učitelů titulem Čtenář roku, propojíme knihy se sportem na setkání s ultramaratoncem a zakladatelem běžecké školy Milošem Škorpilem, vyhlásíme 12. ročník amatérské fotografické soutěže na motto Karla Čapka Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky, vydáním knižních záložek a výstavou si připomeneme 100. výročí založení české veřejné knihovny, připomeneme si Národní týden trénování paměti s certifikovanou trenérkou Jiřinou Ziklovou, děti s rodiči pozveme na Večer s Andersenem, každou středu nabídneme zájemcům prvoregistrace zdarma, v pátky pak zábavné drobné kvízy a hry na oddělení pro mládež, vyřazené knihy i časopisy z knihovního fondu budeme prodávat za symbolickou 1 Kč. Více už v našem programovém přehledu. 

Více informací
Obrázek aktuality
20.02.2020

Nová knihovna v Železném Brodě

Gratulujeme Železnému Brodu k slavnostnímu otevření nové knihovny 20. února 2020 a přejeme mnoho spokojených uživatelů. Železnobrodská knihovna se tak stala tou nejnovější v celém jabloneckém regionu. 

Více informací
Obrázek aktuality
14.02.2020

Mezinárodní den darování knih

Nezapomeňte, že svá valentýnská přání na 14. února můžete obohatit i o knihu. Můžete ji jen tak darovat či koupit. Zpříjemnit si krásné chvíle četbou lze i s vypůjčenou knihou, jen ji pak musíte vrátit. Přejeme vám hezký a pohodový den!

Více informací
Obrázek aktuality
10.02.2020

Náš region Jablonecko

Nezávislý místní zpravodaj Náš region Jablonecko si můžete zdarma vyzvednout v přízemí městské knihovny, která je jedním z distribučních míst tohoto měsíčníku. K dispozici je nyní druhé číslo už 15. ročníku. Na koho nezbude, tomu půjčíme jeden výtisk v čítárně.

Více informací
Obrázek aktuality
03.02.2020

Pozvánka na únor

Už první týden v únoru začíná druhý semestr Virtuální Univerzity třetího věku. Těšit se můžete na klenoty barokního sochařství v českých zemích. Martin Gembec pohovoří o sopkách na Marsu, Klára Mandausová představí svou knihu Holky to někdy nemaj lehký, Lubor Lacina nás vezme do polského Podkrkonoší, s Jiřinou Ziklovou můžete trochu potrápit svou paměť a Jana Vančatová nás provede po parcích a zahradách Dolní Lužice. Blíže o programové nabídce na únor najdete v našem přehledu.

Více informací
Obrázek aktuality
03.01.2020

Prodej vyřazených časopisů

Se začátkem nového roku nabízíme k odkoupení za symbolickou částku vyřazené ročníky vybraných časopisů z fondu studovny i půjčoven. Pro některé čtenáře zajímavá nabídka, pro jiné nikoliv. V každém případě se na vás těšíme a spolu s námi i spousta zajímavých knih, filmů i her. Tak brzy na shledanou! 

Více informací
Obrázek aktuality
02.01.2020

Leden v knihovně

Vážení čtenáři, milí návštěvníci, přejeme vám úspěšný start nového roku a dobrou ruku při výběru knih u nás či v knihkupectvích. A samozřejmě hodně a hodně času ke čtení. A na co se můžete spolu s námi těšit už v lednu? S Martinem Gembecem si připomeneme události minulého roku v astronomii a kosmonautice, s Dankou Šárkovou se vypravíme do Asie, s Michalem Přikrylem do Švédska, s Jiřinou Ziklovou opět potrápíme paměť, Roman Karpaš představí čtvrtý díl velké edice Jizerské hory. Pokračujeme také v promítání dokumentárních filmů o zajímavých místech u nás i ve světě a otevíráme další ročníky našich soutěží. Více už v programové nabídce na leden zde. Těšíme se na shledanou v knihovně a nezapomeňte v anketě ohodnotit poskytování našich služeb v uplynulém roce!

Více informací
Obrázek aktuality
27.12.2019

Výsledek sbírky Paměti národa

Děkujeme všem našim čtenářům, kteří podpořili sbírku Paměti národa ke Dni válečných veteránů. V letošním roce se do kampaně zapojilo 857 sbírkových míst, na 600 dobrovolníků a vybralo se 1 732 638 Kč. Vybrané peníze se využijí na další natáčení životních osudů válečných veteránů, účastníků protikomunistického odboje a také příslušníků novodobých vojenských misí. V Paměti národa je v současnosti zdokumentováno přes 1300 příběhů lidí se statusem válečného veterána a další tisíce odbojářů a statečných lidí, kteří tento oficiální vojenský status dosud nemají. Díky Vám příští rok přibydou další příběhy.

Více informací
Obrázek aktuality
18.12.2019

Vánoční betlém

Přijďte se podívat na vánoční betlém vyrobený podle knížky Jarmily Enochové O tom, co se možná stalo... Práce paní učitelky Mgr. Hany Štréglové a jejích žáčků je vystavena na oddělení pro mládež. Zkusit si to můžete doma i vy, neb knížku máme k zapůjčení i v našem fondu. 

Více informací
novější1 [...] 17 18 19 20 21 22 23 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 90 starší
load