Aktuality

Obrázek aktuality
08.03.2023

(Ne)obyčejná hlávka zelí

Naše nová výstava v přízemí budovy představuje výběr prací Akademie seniorů při ZUŠ v Jablonci nad Nisou. Námětem je obyčejná hlávka zelí, která se během čtyř měsíců, po které autoři na tématu pracovali, proměňovala a objevovala v různých podobách a výtvarných technikách – od kresebné studie tužkou, po hravé a nápadité příběhy tvořené technikou perokresby, malby a grafické techniky suché jehly.Výstava je instalována na chodbě k multimediálnímu oddělení. Nenechte si ji ujít!

Více informací
Obrázek aktuality
03.03.2023

Tobiášovo pohádkové putování

Bylo nebylo, v zemi nezemi, hluboko pod zemí bylo zakleté království. Lidé v něm znali jen tmu a horko. Jednou za sto let však bylo možné království zachránit. A zachránit ho mohl pouze dědic královského trůnu – korunní princ. Našemu princi je teprve osm let. Jmenuje se Tobiáš a nemá tušení, jak se takové království zachraňuje. V královské komnatě rodičů však našel záhadnou knihu, ve které jsou téměř všechny stránky prázdné. Jen dvě z nich jsou popsané. Na první se píše o tunelu, který se jednou za sto let otevře vyvolené osobě, na druhé je zvláštní obrázek.

Více informací
Obrázek aktuality
01.03.2023

Hádej, kdo jsem?

Pojďte s námi nahlédnout do soukromého života známých i méně známých spisovatelů. Oni sami vás provedou svým životem, položí vám několik otázek nebo zanechají prázdná místa ve vyprávění, která bude potřeba doplnit. Ale nemusíte se ničeho bát! Otázky nebudou nijak těžké.

Více informací
Obrázek aktuality
28.02.2023

Nová služba

Od 1. března 2023 nabízíme možnost barevného tisku na formát A4. Služba je dostupná v multimediálním oddělení v přízemí budovy. Cena je stanovena na 10,- Kč za stránku do 50% barevného obsahu, nad 50% pak 30,- Kč za stránku.

Více informací
Obrázek aktuality
27.02.2023

Březen v knihovně

V měsíci březnu jsme pro vás připravili astronomické okénko Martina Gembece, tentokrát se budeme věnovat velkým světovým observatořím. V rámci pravidelného promítání navštívíme řeku Otavu a Kubu. Pavel Chlum a Petr Kvarta nás seznámí s bizarními jídly jihovýchodní Asie, Jiří Dušek povypráví o československém opevnění z let 1935-1938.  

Více informací
Obrázek aktuality
21.02.2023

Čteme všichni, vypráví jen někdo

Někdo rád příběhy píše, někdo jen vypráví. Zapoj se do naší přehlídky v umění vyprávět. Třeba se z tebe jednou stane výborný mluvčí, moderátor, herec či konferenciér. Začít můžeš právě v naší soutěži. My hledáme dobré vypravěče, ty si zase vyzkoušíš vyprávět 2 až 5 minut před porotou. Už stačí vybrat si ten správný text, vyplnit spolu s rodiči přihlášku a odeslat ji do knihovny. Více k podmínkám soutěže dále v článku.   

Více informací
Obrázek aktuality
01.02.2023

Únor v knihovně

S Martinem Gembecem pohovoříme o temné hmotě, skryté látce, jejíž povaha není astronomům přesně známa. S Ivanou Tomsovou se vypravíme na Korsiku, a to jak vlakem, autobusem, tak i na mořském kajaku podél pobřeží. S Jaroslavou Slabou si přiblížíme historii Jabloneckých Pasek, čerpat bude ze záznamů kronik a ze vzpomínek pamětníků. Z cyklu Krás Česka si promítneme film Západočeské lázně a z cyklu Na cestách kolem světa zavítáme do Thajska. Bližší informace k pořadům uvádíme v programovém přehledu na únor 2023. Na shledanou v knihovně! 

Více informací
Obrázek aktuality
27.01.2023

Poděkování za sbírku ke Dni válečných veteránů

Děkujeme všem podporovatelům sbírky ke Dni válečných veteránů, kteří v listopadu 2022 přispěli právě na našem místě v knihovně. Právě u nás se vybralo 3 130 Kč z celkových 3 milionů. Větší část prostředků poputuje na aktivity Centra pomoci Paměti národa (podpora pamětníků s jejich každodenními starostmi, vybudování sítě poradensko-kontaktních center). Jako každý rok bude část výtěžku použita na dokumentování a uchování příběhů válečných veteránů a dalších bojovníků za svobodu.

Více informací
novější1 2 3 4 5 6 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 90 starší
load