Aktuality

Obrázek aktuality
02.01.2023

A jak dopadlo rande s knihou a nejlepší vánoční ozdoba?

Pro Rande s knihou naslepo bylo připraveno 75 balíčků knih a odevzdáno 38 anketních lístků. Výherci se stali čtenáři: Eva Burdová (6 odevzdaných anketních lístků), Marie Lhotová (4), Adéla Blažková Šnajdrová (3), Dana Čížková (2), Ilona Mandíková (byla vylosována z ostatních čtenářů, kteří odevzdali pouze 1 anketní lístek).O nejlepší vánoční ozdobu jsme vítěze losovali, protože ta nejhezčí se nedala určit. Stali se jimi: Anna Faye, Eliška Kosourová, Johana Řechtáčková, Eliška Černá a Karolína Malá. Všem gratulujeme!

Více informací
Obrázek aktuality
02.01.2023

Lednová pozvánka do knihovny

S Martinem Gembecem si shrneme to nejdůležitější z astronomie a kosmonautiky v uplynulém roce, s geografem Jaroslavem Lískou se vypravíme do Jižní Ameriky, o Češích v Chicagu pohovoříme s odborníkem na migrační politiku a cestovatelství s Jaroslavem Křížem a s Luborem Lacinou se vydáme na pěší putování z Jablonce až do Ostravy. Výstavu o 155leté historii staré radnice Příběh jednoho domu doplní nová výstava prací výtvarného oboru jablonecké ZUŠ pod názvem Okouzlení přírodou. Zahájíme také novou čtenářskou soutěž pro děti a mládež Fantastický deníček knihomola a otevřeme nový ročník vědomostní soutěže Znáte-víte-tušíte? věnovaný studovně a čítárně. Přejeme vám hodně štěstí, zdraví a radosti v novém roce a na shledanou v knihovně.

Více informací
Obrázek aktuality
22.12.2022

V pondělí 26.12. knihovna uzavřena

V týdnu od 26. 12. bude knihovna, kromě poboček, otevřena v běžném provozu, avšak v pondělí 26. 12. bude na státní svátek uzavřena. Těšíme se na vás opět po Vánocích i v novém roce!

Více informací
Obrázek aktuality
20.12.2022

Aplikace Palmknihy pro e-výpůjčky

V souvislosti s chybami v aplikaci pro e-výpůjčky se Palmknihy omlouvají za komplikace, které se objevily po jejím zveřejnění, a děkují za trpělivost a veškerou zpětnou vazbu, která jim pomohla k tomu, aby ji mohli IT dodavatelé průběžně opravovat. Bohužel garantovat 100% jistotu, že se v aplikaci již nikdy žádná chyba neobjeví, není možné.

Více informací
Obrázek aktuality
08.12.2022

Kalendář ke 100. výročí knihovny

Kalendář, vydaný ke 100. výročí působení městské knihovny v Jablonci nad Nisou, představuje různé typy veřejných knihoven, ale i významné jablonecké osobnosti, které knihovnictví v našem městě nějak ovlivnily. Pro veřejnost je kalendář vydán v omezeném nákladu. Zájemci si ho mohou zakoupit za 150 Kč v půjčovně pro dospělé čtenáře.

Více informací
Obrázek aktuality
07.12.2022

Knižní adventní kalendář

Jak si co nejvíc zpříjemnit čekání na Ježíška? Přece knihami! Představte si, jakou radost můžete mít, když každý den objevíte v adventním kalendáři místo čokolády tip na jednu zajímavou knížku. Přesně to na vás čeká v našem adventním kalendáři. Navíc kniha bude mít v názvu právě to číslo, které se ten den objeví v kalendáři. Budou to příběhy veselé, smutné, poučné, napínavé, dobrodružné nebo třeba i plné lásky.

Více informací
Obrázek aktuality
02.12.2022

Registrace jako dárek pod stromeček

Udělejte radost svým blízkým dárkovým poukazem na roční nebo půlroční registraci v knihovně! Cena poukazu je stejná jako cena registrace. Vybrat a koupit ho lze jak na oddělení pro dospělé, tak pro děti a mládež. Přejeme vám prima Vánoce!

Více informací
Obrázek aktuality
01.12.2022

Pozvánka na prosinec

Z prosincové nabídky knihovny vás zveme na setkání s novinářkou Lenkou Kabrhelovou, která nás coby rozhlasová reportérka z Ruské federace i ze Spojených států, moderátorka úspěšného podcastu Vinohradská 12 a nyní autorka podcastu 5:59 na webu Seznam Zprávy zavede do světa žurnalistiky a médií. Setkání s touto úspěšnou rodačkou ze Smržovky proběhne v úterý 13. prosince. S učitelkou japonštiny, překladatelkou a tlumočnicí Marií Kroupovou se 20. prosince vypravíme po zajímavostech a krásách Japonska. V posledním měsíci roku nebude chybět astronomické okénko Martina Gembece, tentokrát o Apollu 17, hrátky s pamětí či promítání dokumentárního filmu o městě nad Seinou, o Paříži. Přejeme vám klidný advent, hezké vánoční svátky a na viděnou v novém roce.

Více informací
Obrázek aktuality
28.11.2022

Vánoční ozdoba

Náš vánoční stromeček na oddělení pro děti je bez ozdob smutný. Pomozte nám ho vyzdobit! Vyhlašujeme proto Soutěž o nejkrásnější vánoční ozdobu. Tvořit můžete doma nebo u nás na vánoční dílničce, která potrvá od 29. listopadu do 23. prosince. Těšíme se na vaše nápady! 

Více informací
Obrázek aktuality
28.11.2022

Děti dětem na Vánoce

Daruj svoji knížku dětem z azylového domu Naděje. Zabal ji, můžeš připojit i věnování. Vykouzlíš tak úsměv na jejich tváři. Knihu přines na naše oddělení pro mládež do úterý 20. prosince. Ježíšek se už postará, aby se dostala k dětem včas. 

Více informací
novější1 2 3 4 5 6 7 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 90 starší
load