Aktuality

Obrázek aktuality
12.09.2015

Den evropského dědictví

Příhodné počasí na putování po jabloneckých kulturních památkách! V sobotu 12. září 2015 od 9.00 do 14.00 hodin se na vás těšíme v městské knihovně, která je jednou ze zastávek rodinné poznávací trasy. Na oddělení pro děti a mládež ve druhém patře získáte jeden z dílků skládačky pro odhalení významné památky našeho města. Dále nabízíme pro děti prvoregistrace zdarma, soutěž a přidáme i čtení příběhů od 10. a 11. hodiny na točně v audiovizuálním sále.

Více informací
Obrázek aktuality
01.09.2015

Září v knihovně

V měsíci září pokračují naše cyklické pořady věnované hudbě s Věrou Štrynclovou, astronomii s Martinem Gembecem a také cestopisům v rámci odpoledních promítání zdarma. S Milanem Vikem navštívíme Severní Moravu, Bohuslav Kočárek představí svou knihu o utajovaném vývoji sledovacího systému plavidel v době studené války, Jitka Selingerová pohovoří na vážné téma: děti a rozvod. V sobotu 12. září se knihovna připojí k oslavám Dne evropského kulturního dědictví v našem městě a na konci měsíce 29. září otevíráme zimní semestr Virtuální univerzity třetího věku. Přijďte se podívat na zahajovací hodinu a spolu s námi obdivovat barokní architekturu v Čechách. Chybět nebude ani nová výstava fotografií. Více v našem přehledu.

Více informací
Obrázek aktuality
31.08.2015

Návrat k běžnému provozu

Dne 31. srpna 2015 se knihovna vrací ke své běžné celoroční otevírací době. Od pondělí je návštěvníkům k dispozici studovna, čítárna, multimediální oddělení i pobočka v Kokoníně. Od úterý se přidávají půjčovny. V tomto týdnu zahájí činnost i ostatní městské pobočky. Tešíme se na vaši návštěvu a přejeme vám dobrý výběr z knih papírových i elektronických, filmů, hudby či společenských her.

Více informací
Obrázek aktuality
01.07.2015

Léto v knihovně

Hlavní prázdniny už začaly na všech školách, běžný provoz v knihovně však zůstává zachován do pátku 3.července. Od následujícího týdne přejde knihovna na letní provoz. Červenec a srpen jsou ideálním obdobím vyzkoušet si čtení elektronických knih, půjčit si společenské deskové hry, filmy i hudbu pro dobrou náladu, začíst se do nového čísla e-zpravodaje, zapojit se do našich soutěží, popř. zahlasovat si v letní anketě, ve které se vás ptáme, zda byste jako čtenáři podpořili české autory a literaturu platbou dvou korun za každou zapůjčenou knihu. S tímto návrhem vystoupil na prvním polistopadovém Sjezdu spisovatelů začátkem června  Martin Vopěnka, předseda Svazu knihkupců a nakladatelů. A co vy na to, čtenáři?

Více informací
Obrázek aktuality
30.06.2015

Krakonoš a Krabat 2015

Ještě dnes 30. června můžete na oddělení pro děti a mládež přihlásit a odevzdat své výtvarné práce. Slavnostní vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže Literární hrdinové pohraničí aneb Krakonoš a Krabat 2015 proběhne v sobotu 10. října v Polsku v jelenohorské knihovně. 

Více informací
Obrázek aktuality
09.06.2015

Provoz o letních prázdninách

Vážení čtenáři, v týdnech od 7. července do 28. srpna přejdou oddělení hlavní budovy na letní provoz a k dispozici vám budou v úterý a ve čtvrtek: studovna, čítárna a multimediální oddělení od 8.00 do 18.00 hodin, oddělení pro dospělé čtenáře od 9.00 do 18.00 hodin, oddělení pro děti a mládež od 9.00 do 12.00 a od 12.30 do 17.00 hodin. K běžnému provozu se hlavní budova vrátí v týdnu od 31. srpna. Pobočky Mšeno a Šumava budou po dobu školních prázdnin uzavřeny, na pobočce Kokonín je provoz zachován do 29. července a znovu otevřeno 31. srpna, pobočka Janovská nebude k dispozici 4. a 11. srpna.  

Více informací
Obrázek aktuality
01.06.2015

Další nové hry!

Kluci a holky, v oddělení pro mládež máme další nové společenské hry. Přijďte si vyzkoušet Dobble, Ducha, Nema, Čtyřlístek, Cestu do ZOO či výpravu na houby. A jaké další hry nabízíme? Přehled najdete právě zde.

Více informací
Obrázek aktuality
25.05.2015

Červen v knihovně

Na začátku měsíce vyhlásíme vítěze fotografické soutěže S tebou mě baví svět, s Annou Kašparovou se vydáme po stopách knihtiskaře Gutenberga, s Pavlou Hájkovou pohovoříme o zdraví, s Milanem Vikem zavítáme do Lednicko-valtického areálu a Martin Gembec nám přiblíží hvězdy letní oblohy. Více v naší programové nabídce na červen.

Více informací
Obrázek aktuality
12.05.2015

S tebou mě baví svět

Už jen několik posledních dní můžete přihlásit své fotografické práce do 7. ročníku amatérské soutěže pořádané městskou knihovnou pod záštitou fotoklubu Balvan. Uzávěrka je již tento pátek 15. května 2015. Třeba právě vaše snímky zvítězí!

Více informací
Obrázek aktuality
05.05.2015

E-knihy

Za finančního přispění Ministerstva kultury ČR pokračujeme spolu se společností e-Reading v poskytování elektronických výpůjček našim registrovaným čtenářům. Od května vám navíc poskytneme více než jeden kód na den. Přejeme vám dobrou volbu při výběru a dobré počtení. 

Více informací
novější1 [...] 20 [...] 37 38 39 40 41 42 43 [...] 60 [...] 80 [...] 90 starší
load