Aktuality

Obrázek aktuality
22.11.2022

Pobočka v ZŠ Šumava veřejnosti otevřena

Vážení čtenáři, vchod do staré budovy ZŠ Šumava je zpřístupněn, a proto se i pobočka opět otevírá veřejnosti. Za dosavadní omezení provozu se omlouváme. Věříme, že jste alespoň využívali našich služeb na hlavní budově. Děkujeme za pochopení.

Více informací
Obrázek aktuality
02.11.2022

Sbírky pro Post Bellum i pro spolek Amelie

Po celý listopad je městská knihovna veřejným sbírkovým místem jednak pro organizaci Post Bellum, která vybírá finanční příspěvky pro archiv Paměti národa k natáčení vzpomínek těch, kteří bojovali za svobodný svět, jednak i pro spolek Amelie, který sbírá již nepotřebné vánoční ozdoby a dekorace a použije je k prodeji v libereckém obchodním centru Forum. Tento výtěžek pak půjde na poskytování bezplatných služeb pro onkologicky nemocné a jejich blízké. Za podporu a poskytnutí příspěvku právě v knihovně děkujeme.

Více informací
Obrázek aktuality
01.11.2022

Uzávěrky soutěží v listopadu

Kdo se s námi během roku vydal po jabloneckých literárních stopách a rád by se zapojil do slosování o ceny, má do středy 2. listopadu poslední šanci odevzdat všechny vyplněné listy z jednotlivých zastavení. Do pátku 11. listopadu se těšíme na vaše literární příspěvky na téma Časy se mění a my taky! Odpovídat na otázku z našeho cyklu Znáte-víte-tušíte můžete do úterý 15. listopadu. Soutěže Čtenářské bingo a Kniho-/hlavolamy trvají do konce měsíce. Tak hodně štěstí!

Více informací
Obrázek aktuality
24.10.2022

Listopad v knihovně

S cestovateli Pavlem Chlumem a Petrem Kvardou se vypravíme do světa po anglicky hovořících zemí, s Jiřím Kafkou, mužem, který se do světa vydal bez cestovky teprve až ve svých 50 letech a bez znalosti cizích jazyků, zavítáme do cizokrajné Chile. A s Luborem Lacinou budeme pokračovat v jeho návštěvě polského Kladska. V rámci našich odpoledních promítání zdarma si na začátku měsíce promítneme dokumentární film o Slovensku a na konci listopadu pak o rakouském Salzburku. Aby náš program nebyl věnován jen cestování, zvu vás také na Astronomické okénko Martina Gembece, který nás seznámí s novými pohledy do světa galaxií, a na hrátky s pamětí pod vedením certifikované trenérky Jiřiny Ziklové. Proto s návštěvou knihovny neváhejte, rádi vás uvidíme. 

Více informací
Obrázek aktuality
11.10.2022

Sbírka vánočních ozdob

Knihovna se stala jedním z dalších míst sbírky vánočních dekorací a ozdob pořádané spolkem Amelie na podporu onkologicky nemocných a jejich blízkých. Až do 30. listopadu 2022 můžete věnovat své vánoční ozdoby a dekorace. Stačí je jednoduše přinést a vložit do sběrného boxu v naší čítárně v přízemí knihovny ve staré radnici. Od 9. do 15. prosince pak proběhne jejich prodej v obchodním centru FORUM v Liberci. Výtěžek z prodeje půjde na poskytování bezplatných služeb pro onkologicky nemocné a jejich blízké. 

Více informací
Obrázek aktuality
03.10.2022

Podzimní rande naslepo

V oddělení pro dospělé čtenáře jsme na podzimní dny připravili Rande naslepo s knihou. Startuje právě teď – v Týdnu knihoven – a potrvá až do konce prosince. Uvnitř každého balíčku je vložený slosovatelný anketní lístek, na kterém bude možné ohodnotit vypůjčenou knihu. Součástí lístku je také další doplňující otázka. Navíc je ve vybraných knihách ukryt poukaz na okamžitou výhru. 

Více informací
Obrázek aktuality
03.10.2022

Po stezkách věčnosti

Poetiku a nečekanou krásu skrytých zákoutí jabloneckých hřbitovů Vám na svých fotografiích přiblíží Milan Bajer. Fotografováním se zabývá čtyři desetiletí, stav jizerských hřbitovů mapoval poslední dekádu. Navíc od letošního jara je správcem sedmi jabloneckých hřbitovů. 

Více informací
Obrázek aktuality
26.09.2022

Evropský den jazyků

Připomeňte si s námi Evropský den jazyků! Ačkoliv připadá na pondělí 26. září, v našem oddělení pro dospělé čtenáře jsme pro vás od úterý připravili několik cizojazyčných titulů zdarma k rozebrání. Přijďte si vybrat! 

Více informací
Obrázek aktuality
26.09.2022

Týden knihoven a program na říjen

Začátek října vždy náleží kampani Týden knihoven. Nabídneme vám prvoregistrace zdarma, prodej vyřazených knih za kačku, domluvíme vám rande s knihou naslepo, roztočíme kolo štěstí pro dětské čtenáře, ve studovně vám připravíme k prolistování zajímavé knihy o našem regionu. K výstavě o historii staré radnice přidáme fotografickou výstavu Náhrobek a pomník od Milana Bajera, fotografa a správce jabloneckých hřbitovů. V Týdnu knihoven také vyhlašujeme téma literární soutěže: 22. ročník věnujeme proměnám okolního světa a nás samotných v něm aneb Časy se mění a my taky! Nenechte si ujít autorské čtení s básníky Libereckého autorského kruhu ani setkání s Josefem Trojanem, autorem knihy o historii i současnosti zimního sportu biatlonu. Na cestu do Finska nás v říjnu vezme předseda Skandinávského domu, překladatel z finštiny a průvodce CK Periscope Michal Švec.

Více informací
Obrázek aktuality
14.09.2022

Cesta Karla Gotta za štěstím

Přijměte tip studovny! Na knihu Má cesta za štěstím - Karel Gott je mnoho rezervací a s každou další se čekání protahuje. Zájemcům však tuto knihu nabízíme i k prezenčnímu vypůjčení ve studovně (přízemí staré radnice). Není třeba čekat, tak velkou a těžkou knihu si můžete prohlédnout či prolistovat přímo u nás v knihovně.     

Více informací
novější1 2 3 4 5 6 7 8 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 90 starší
load