Aktuality

Obrázek aktuality
02.10.2015

Katalog a čtenářské konto

Vážení čtenáři, zpřístupnili jsme na internetu ve zkušebním provozu katalog VuFind a čtenářské konto. Pro vstup do konta je zapotřebí potvrdit nové heslo pomocí e-mailové adresy (přihlašovací jméno), kterou jste uvedli na přihlášce do knihovny. Bez toho nebude možné čtenářské konto využívat. Přihlašovací údaje můžete také obnovit osobně na svém oddělení knihovny.

Více informací
Obrázek aktuality
30.09.2015

Týden knihoven a program na říjen

Říjnový program začíná Týdnem knihoven na motto Zažijte knihovnu jinak. A jiné to je! Změnili jsme knihovní systém, měníme katalog, připravujeme propojení nabídky elektronických výpůjček s katalogem a změnili jsme systém poplatků za nedodržování výpůjční lhůty. Novým čtenářům nabídneme 6. a 7. října registrace zdarma, na pobočkách pak v jejich provozní den. Odstartujeme 15. ročník literární soutěže, pozveme vás na hudebně-literární podvečer Jaroslava Hutky, s Alžbětou Kulíškovou se vypravíme za tajemstvím Rukopisů a se Zuzanou Kopytkovou se podíváme na limity čínské medicíny. Zájemci o virtuální univerzitu třetího věku na téma Barokní architektura v Čechách se ještě mohou přihlásit a přidat. I po Týdnu knihoven vám nabídneme setkání se zajímavými hosty, např. s Pavlem Kosatíkem pohovoříme o Českém století v komiksu. Blíže v programovém přehledu.

Více informací
Obrázek aktuality
25.09.2015

Změny v poplatcích

Vážení čtenáři, se změnou knihovního systému a s chystanou změnou katalogu přistoupíme od 1.října 2015 ke změnám v poplatcích. Za upozornění a upomínky o nevrácených výpůjčkách nebudeme vybírat dosavadní fixní poplatky, avšak za nedodržení stanovené výpůjční lhůty bude účtován poplatek na oddělení pro dospělé čtenáře ve výši 1,- Kč za každý dokument a den zpoždění, na oddělení pro mládež a na městských pobočkách 2,- Kč za každý dokument a 7 dní zpoždění. Za upozornění o vrácení dokumentů zasílaná poštou budeme účtovat poplatek dle ceníku České pošty. Na pobočkách bude platit jednotná registrace pro všechny věkové skupiny ve výši 50,- Kč na rok. Dosavadní neuhrazené sankční poplatky jsou nadále evidovány a je zapotřebí je vyrovnat. Prodloužit vypůjčené dokumenty lze osobně v knihovně, e-mailem, telefonicky, od spuštění katalogu i prostřednictvím čtenářského konta. Čtenářům, kteří dodržují výpůjční lhůty a vrací knihy včas, děkujeme. 

Více informací
Obrázek aktuality
15.09.2015

Změna knihovního systému a nový katalog

Vážení čtenáři, městská knihovna přechází na nový knihovní systém a připravuje pro vás nový katalog. Z těchto důvodů bude umožněn přístup do současného katalogu přes internet do pátku 18. září 15:00 hodin. V pondělí 21. září bude z týchž důvodů pro veřejnost uzavřena hlavní budova knihovny (stará radnice) a pobočka v Kokoníně (kulturní dům), v úterý 22. září pobočka Mšeno (ZŠ Mozartova). Děkujeme vám za pochopení.   

Více informací
Obrázek aktuality
12.09.2015

Den evropského dědictví

Příhodné počasí na putování po jabloneckých kulturních památkách! V sobotu 12. září 2015 od 9.00 do 14.00 hodin se na vás těšíme v městské knihovně, která je jednou ze zastávek rodinné poznávací trasy. Na oddělení pro děti a mládež ve druhém patře získáte jeden z dílků skládačky pro odhalení významné památky našeho města. Dále nabízíme pro děti prvoregistrace zdarma, soutěž a přidáme i čtení příběhů od 10. a 11. hodiny na točně v audiovizuálním sále.

Více informací
Obrázek aktuality
01.09.2015

Září v knihovně

V měsíci září pokračují naše cyklické pořady věnované hudbě s Věrou Štrynclovou, astronomii s Martinem Gembecem a také cestopisům v rámci odpoledních promítání zdarma. S Milanem Vikem navštívíme Severní Moravu, Bohuslav Kočárek představí svou knihu o utajovaném vývoji sledovacího systému plavidel v době studené války, Jitka Selingerová pohovoří na vážné téma: děti a rozvod. V sobotu 12. září se knihovna připojí k oslavám Dne evropského kulturního dědictví v našem městě a na konci měsíce 29. září otevíráme zimní semestr Virtuální univerzity třetího věku. Přijďte se podívat na zahajovací hodinu a spolu s námi obdivovat barokní architekturu v Čechách. Chybět nebude ani nová výstava fotografií. Více v našem přehledu.

Více informací
Obrázek aktuality
31.08.2015

Návrat k běžnému provozu

Dne 31. srpna 2015 se knihovna vrací ke své běžné celoroční otevírací době. Od pondělí je návštěvníkům k dispozici studovna, čítárna, multimediální oddělení i pobočka v Kokoníně. Od úterý se přidávají půjčovny. V tomto týdnu zahájí činnost i ostatní městské pobočky. Tešíme se na vaši návštěvu a přejeme vám dobrý výběr z knih papírových i elektronických, filmů, hudby či společenských her.

Více informací
Obrázek aktuality
01.07.2015

Léto v knihovně

Hlavní prázdniny už začaly na všech školách, běžný provoz v knihovně však zůstává zachován do pátku 3.července. Od následujícího týdne přejde knihovna na letní provoz. Červenec a srpen jsou ideálním obdobím vyzkoušet si čtení elektronických knih, půjčit si společenské deskové hry, filmy i hudbu pro dobrou náladu, začíst se do nového čísla e-zpravodaje, zapojit se do našich soutěží, popř. zahlasovat si v letní anketě, ve které se vás ptáme, zda byste jako čtenáři podpořili české autory a literaturu platbou dvou korun za každou zapůjčenou knihu. S tímto návrhem vystoupil na prvním polistopadovém Sjezdu spisovatelů začátkem června  Martin Vopěnka, předseda Svazu knihkupců a nakladatelů. A co vy na to, čtenáři?

Více informací
Obrázek aktuality
30.06.2015

Krakonoš a Krabat 2015

Ještě dnes 30. června můžete na oddělení pro děti a mládež přihlásit a odevzdat své výtvarné práce. Slavnostní vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže Literární hrdinové pohraničí aneb Krakonoš a Krabat 2015 proběhne v sobotu 10. října v Polsku v jelenohorské knihovně. 

Více informací
Obrázek aktuality
09.06.2015

Provoz o letních prázdninách

Vážení čtenáři, v týdnech od 7. července do 28. srpna přejdou oddělení hlavní budovy na letní provoz a k dispozici vám budou v úterý a ve čtvrtek: studovna, čítárna a multimediální oddělení od 8.00 do 18.00 hodin, oddělení pro dospělé čtenáře od 9.00 do 18.00 hodin, oddělení pro děti a mládež od 9.00 do 12.00 a od 12.30 do 17.00 hodin. K běžnému provozu se hlavní budova vrátí v týdnu od 31. srpna. Pobočky Mšeno a Šumava budou po dobu školních prázdnin uzavřeny, na pobočce Kokonín je provoz zachován do 29. července a znovu otevřeno 31. srpna, pobočka Janovská nebude k dispozici 4. a 11. srpna.  

Více informací
novější1 [...] 20 [...] 38 39 40 41 42 43 44 [...] 60 [...] 80 [...] 92 starší
load