Aktuality

Obrázek aktuality
01.06.2015

Další nové hry!

Kluci a holky, v oddělení pro mládež máme další nové společenské hry. Přijďte si vyzkoušet Dobble, Ducha, Nema, Čtyřlístek, Cestu do ZOO či výpravu na houby. A jaké další hry nabízíme? Přehled najdete právě zde.

Více informací
Obrázek aktuality
25.05.2015

Červen v knihovně

Na začátku měsíce vyhlásíme vítěze fotografické soutěže S tebou mě baví svět, s Annou Kašparovou se vydáme po stopách knihtiskaře Gutenberga, s Pavlou Hájkovou pohovoříme o zdraví, s Milanem Vikem zavítáme do Lednicko-valtického areálu a Martin Gembec nám přiblíží hvězdy letní oblohy. Více v naší programové nabídce na červen.

Více informací
Obrázek aktuality
12.05.2015

S tebou mě baví svět

Už jen několik posledních dní můžete přihlásit své fotografické práce do 7. ročníku amatérské soutěže pořádané městskou knihovnou pod záštitou fotoklubu Balvan. Uzávěrka je již tento pátek 15. května 2015. Třeba právě vaše snímky zvítězí!

Více informací
Obrázek aktuality
05.05.2015

E-knihy

Za finančního přispění Ministerstva kultury ČR pokračujeme spolu se společností e-Reading v poskytování elektronických výpůjček našim registrovaným čtenářům. Od května vám navíc poskytneme více než jeden kód na den. Přejeme vám dobrou volbu při výběru a dobré počtení. 

Více informací
Obrázek aktuality
28.04.2015

Program na květen

V květnu nám ředitel nakladatelství Academia Jiří Padevět přiblíží krvavé události jara 1945, s Marcelou Gibišovou Janouchovou pohovoříme o lásce a respektu v rodině, Jiří Krytinář představí svou první knížku Dívám se vzhůru, s Luborem Lacinou se vypravíme do Švýcarska a na Noc literatury jsme si pro vás připravili čtení sci-fi a fantasy povídek. Více již v programové nabídce. Na shledanou v knihovně.  

Více informací
Obrázek aktuality
20.04.2015

Knihy mají zelenou

Na Světový den knihy a autorských práv 23. dubna si můžete v knihkupectvích po celé České republice koupit knihy se slevou 15%. Tuto kampaň pořádá Svaz knihkupců a nakladatelů ve spolupráci s Unií spisovatelů, za podpory významných nakladatelů, distributorů i tiskáren a pod záštitou MŠMT ČR, aby zvýšil povědomí o důležité roli knihkupců, kteří často fungují i jako kulturní a společenská centra v regionech, a současně obrátil pozornost ke čtení a literatuře obecně. Více ke kampani na www.knihymajizelenou.cz . To je dobrá zpráva i pro naše čtenáře!

Více informací
Obrázek aktuality
13.04.2015

Legendární hrdinové pohraničí

Devátý ročník mezinárodní výtvarné soutěže Euroregionu Nisa věnované Krakonošovi i Krabatovi probíhá v jiných termínech, než jsme byli doposud zvyklí. Soutěžní práce musí být odevzdány do konce června, vyhlášení výsledků a zahájení výstavy proběhne 10. října v jelenohorské knihovně. Bližší podmínky k soutěži jsou dostupné pod níže uvedeným odkazem nebo na internetových stránkách knihovny. Zájemcům držíme palce, neboť v předcházejících ročnících jablonecké práce získaly ocenění. 

Více informací
Obrázek aktuality
07.04.2015

Setkání s Jiřím Hájíčkem pro nemoc zrušeno

Vážení čtenáři, setkání s oceňovaným českým autorem Jiřím Hájíčkem 8. dubna 2015 je pro nemoc zrušeno. Plánovat si člověk může leccos, okolnosti si řeknou své! Děkujeme za pochopení a těšíme se na shledanou na našich dalších pořadech. 

Více informací
Obrázek aktuality
01.04.2015

Duben v knihovně

Na začátku dubna přivítáme oceňovaného českého spisovatele Jiřího Hájíčka, na výlety se vydáme do Rakouska i Brazílie, skončí nám již třetí kurz virtuální univerzity třetího věku a se Soňou Sirotkovou si pohovoříme o psaní historických románů. Více v naší programové nabídce zde.

Více informací
Obrázek aktuality
17.03.2015

S tátou do knihovny

Už jen dva týdny mají tátové na to, aby stihli využít nabídku prvoregistrací zdarma pro sebe a své ratolesti v rámci naší kampaně S tátou do knihovny. To se vyplatí, spočítejte si to! A současní čtenáři mohou registraci zdarma vyhrát ve znalostním kvízu, nebo si ji vytočit v kole štěstí. 

Více informací
novější1 [...] 20 [...] 39 40 41 42 43 44 45 [...] 60 [...] 80 [...] 92 starší
load