Aktuality

Obrázek aktuality
13.03.2015

Kolo štěstí

Víte, že každou středu a pátek v měsíci čtenářů roztáčíme na oddělení pro děti a mládež kolo štěstí, ve kterém můžete vyhrát drobné ceny, ale i půlroční registraci zdarma? Tak neváhejte a přijďte!

Více informací
Obrázek aktuality
10.03.2015

Nominujte nejlepší českou knihu

Do jednoduchého formuláře Kosmas - cena čtenářů napište, která kniha vydaná v roce 2014 se vám líbila nejvíc. Vybírejte z původní české prózy, poezie a knih pro děti. Hlasujte do 31. března 2015. 500 vylosovaných čtenářů získá poukázku na knihu od knihkupectví Kosmas v hodnotě 200 Kč. Slavnostní předávání cen Magnesia litera bude 14. dubna 2015 přenášet z Nové scény Národního divadla také Česká televize. 

Více informací
Obrázek aktuality
06.03.2015

Za fotografiemi do knihovny

Zveme vás na dvě nové výstavy fotografií. Na schodech staré radnice vám nabídneme pohled do světa luk objektivem Jaroslavy Fojtíkové pod názvem Velký malý svět. Pokud se vydáte na internet do multimediálního oddělení, nemůžete si nevšimnout expozice prací z fotosoutěží 2009 - 2014. A rádi představíme i vaše snímky, stačí se přihlásit do fotosoutěže S tebou mě baví svět.

Více informací
Obrázek aktuality
04.03.2015

Autogramy

Výstavy pro naše čtenáře pořádáme pravidelně v sídle knihovny ve staré radnici. Přijměte však také pozvání na výstavu Michala Polmana Autogramy, přístupnou veřejnosti na naší pobočce ve Mšeně každé úterní odpoledne v měsíci čtenářů. Michal Polman je členem Klubu sběratelů autogramů a za 20 let jich nasbíral na čtyři tisíce. Některé z nich můžete spatřit i vy!

Více informací
Obrázek aktuality
03.03.2015

Nové logo organizace

Měsíc čtenářů je pro nás ideální příležitostí, představit vám nové logo jablonecké knihovny. Za přípravu a zpracování návrhu děkujeme Gabriele Tonevové, studentce třetího ročníku Střední uměleckoprůmyslové školy a Vyšší odborné školy v Jablonci nad Nisou. Inspirací se ji stala plastika Ruce profesora Vratislava Karla Nováka ve vstupní hale staré radnice a sídla městské knihovny. Gabriele Tonevové bychom rádi poděkovali za přítomnosti vás - čtenářů, a to při vyhlášení Čtenáře roku 18. března 2015 od 16:15 hodin v audiovizuálním sále.

Více informací
Obrázek aktuality
23.02.2015

Březen - měsíc čtenářů

Po celý březen nabídneme otcům a jejich dětem v rámci kampaně S tátou do knihovny prvoregistrace zdarma. Navíc v oddělení pro dospělé lze registrace vyhrát ve znalostním kvízu a každou středu a pátek přidáme na oddělení pro děti i kolo štěstí. 18. března vyhlásíme Čtenáře roku, a to nejlepšího tátu čtenáře. V knihovně přivítáme vzácné hosty: publicisty Jána Simkaniče a Jindřicha Šídla, ředitele pražské ZOO Miroslava Bobka, s Jaroslavou Fojtíkovou se vypravíme na Litoměřicko a s Annou a Janem Kašparovými do Německa, o zdraví pohovoříme s bylinkářkou Hanou Urbánkovou a o závislosti na alkoholu se Sylvií Lacinovou. Vyhlásíme téma dalšího ročníku fotografické soutěže, zahájíme dvě nové výstavy, představíme vám nové logo knihovny  a děti do 12 let v doprovodu rodičů zveme na Večer s Andersenem. Bližší podrobnosti jsou v našem programovém přehledu na březen.

Více informací
Obrázek aktuality
02.02.2015

Vypravte se v únoru do knihovny

V únoru začíná letní semestr Virtuální univerzity třetího věku, věnovaný evropským kulturním hodnotám. Neváhejte a přijďte se podívat na první přednášku. Na výlet se vypravíme také do Rakouska a Guatemaly. Zabývat se budeme vlivem psychiky na naše zdraví, přiblížíme si humanitární a válečné právo a podíváme se na současné rusko-ukrajinské vztahy v historických souvislostech. A nejen to, více již v programovém přehledu.

Více informací
Obrázek aktuality
27.01.2015

Virtuální univerzita třetího věku

Neváhejte a vyzkoušejte Virtuální univerzitu třetího věku. Úvodní přednáška letního semestru začíná již v úterý 3. února od 14:00 hodin v audiovizuálním sále knihovny. Téma je více jak aktuální: Evropské kulturní hodnoty. Blíže o virtuální univerzitě v odkazu E-SENIOR.

Více informací
Obrázek aktuality
06.01.2015

Společenské hry

Naši sbírku společenských her v oddělení pro děti a mládež jsme opět rozšířili o další kousky, např. o desetiminutové hry k procvičování paměti jako Historie, Zvířata, nebo se ve hře Cestujeme do pohádek můžete vypravit za oblíbenými pohádkovými hrdiny.

Více informací
novější1 [...] 20 [...] 40 41 42 43 44 45 46 [...] 60 [...] 80 [...] 92 starší
load