Aktuality

Obrázek aktuality
13.09.2022

Pobočka v ZŠ Šumava stále uzavřena!

Vážení čtenáři,vzhledem ke stavebním úpravám objektu ZŠ Na Šumavě je naše tamější pobočka stále uzavřena. Svou činnost obnoví, až bude opět možné využívat vnější vchod do staré budovy ZŠ. Po celou dobu uzavírky mohou registrovaní čtenáři využívat našich knihovnických služeb v hlavní budově knihovny ve staré radnici na Dolním náměstí. Děkujeme za pochopení!

Více informací
Obrázek aktuality
01.09.2022

Září v knihovně

V září si na jablonecký Den evropského dědictví připomeneme 155letou historii staré radnice očima Jitky Noskové, promítneme snímek 100 let Jablonce nad Nisou ve filmu, nabídneme na oddělení pro mládež prvoregistrace zdarma. Těšit se můžeme na Příběh nesmrtelných poutníků v Astronomickém okénku Martina Gembece, na Hrátky s pamětí Jiřiny Ziklové, na putování s Luborem Lacinou na Kladsko, na připomínky Jiřího Duška k  atypickým lehkým vojenským objektům, ale i na Čínskou medicínu v naší zahrádce při virtuální univerzitě III. věku, na odpolední promítání dokumentárních filmů o zajímavostech z domova i ze světa. Bližší infomace k jednotlivým akcím a pořadům získáte v našem programovém přehledu. 

Více informací
Obrázek aktuality
01.08.2022

Čas léta postoupil

I v srpnu se můžete zapojit do Kniho-hlavo-lamů, vypravit se na další Jablonecké literární putování a pustit se do Čtenářského binga. Na schodech staré radnice vystavujeme vybrané snímky ze 14. ročníku fotografické soutěže Život se nepíše, žije se! a na webu si můžete přečíst shrnutí zajímavých událostí z knihovny a literárního světa v našem elektronickém zpravodaji, popř. si i zahlasovat v anketě o tom, kolik knih si plánujete během léta přečíst. A že jich máme, o tom nepochybujte. Přesvědčte se sami! Hezké a klidné léto! PS: K běžné otevírací době se knihovna vrací od pondělí 29. srpna 2022. 

Více informací
Obrázek aktuality
01.07.2022

Léto v knihovně

O hlavních prázdninách přechází knihovna do letního provozu. Ve dnech 4.–6. 7. je knihovna veřejnosti uzavřena a v týdnech od 11. 7. do 28. 8. je k dispozici v úterý a ve čtvrtek. K běžnému provozu se vrací od 29. 8. Pobočky jsou v červenci a v srpnu uzavřeny zcela, avšak čtenáři mohou využít služeb hlavní budovy. Podrobnosti jsou uvedeny na webu v oddíle Provozní doba. A ačkoliv léto přeruší naši programovou nabídku besed a setkání, soutěžit s námi můžete i nadále. Připravili jsme pokračování Znáte-víte-tušíte, Kniho-hlavo-lamů, další zastavení v Jabloneckém literárním putování a pustit se můžete i do Čtenářského binga. Na schodech staré radnice vystavujeme vybrané snímky ze 14. ročníku fotografické soutěže Život se nepíše, žije se! a na webu si můžete přečíst shrnutí zajímavých událostí z knihovny a literárního světa v našem elektronickém zpravodaji, popř. si i zahlasovat v anketě o tom, kolik knih si plánujete během léta přečíst. A že máme co nabídnout, o tom nepochybujte. Přesvědčte se sami! Hezké a klidné léto! 

Více informací
Obrázek aktuality
20.06.2022

Od 28. 6. eVýpůjčky jen v aplikaci Palmknihy

Máme pro Vás velmi důležitou zprávu: Je tu nová mobilní aplikace pro eVýpůjčky! Registrovaní čtenáři a čtenářky si vypůjčené e-knihy budou nově číst v aplikaci Palmknihy. Právě od 28. 6. 2022 nebude původní aplikace eReading fungovat.  Není potřeba se znovu registrovat. Když se přihlásíte do aplikace Palmknihy, naleznete tam stejné e-knihy jako dříve v aplikaci eReading. Přihlašovací údaje zůstávají stejné jako v aplikaci eReading. 

Více informací
Obrázek aktuality
15.06.2022

Výsledková listina z Krakonoše 2022

Jablonečtí byli v mezinárodní výtvarné soutěží Krakonoš a jeho pohádkoví přátelé ze tří zemí opět úspěšní! Vítězům a oceněným gratulujeme! Slavnostní předávání cen se uskuteční v Jeleni Hoře v Krkonošské knihovně, ul. Bankowa 27, a to v sobotu 25. června v 10:30 hodin. Adresa výsledkové listiny: https://biblioteka.jelenia-gora.pl/52521/duch-gor-i-jego-przyjaciele-z-trzech-krajow-wyniki/Tak nezapomeňte, udělat si příjemný a krásný výlet do Jelení Hory. Vaše osobní účast na předávání cen organizátory soutěže potěší!!! 

Více informací
Obrázek aktuality
13.06.2022

#EdtechStandsWithUkraine – Безлімітний Освітній Проект

Безлімітний Освітній Проект для допомоги дітям, батькам та вчителям які постраждали із за Української кризи. Зареєструйтеся, щоб насолоджуватися: https://ukraine.unlimitedlearning.io/ 1. Простий доступ до розважального та освітнього контенту: Тисячі журналів, відео, фільмів, документальних фільмів, журналів, коміксів, бестселерів, романів, та іншого дозвілля українською та іншими мовами. 2. Віртуальні уроки для вивчення нових мов Інтерактивні спільноти. 3. Тисячі матеріалів для вивчення мови у різних форматах.

Více informací
Obrázek aktuality
03.06.2022

Registrace v multimediálním oddělení

Pro využívání služeb multimediálního oddělení, jako je půjčování CD, DVD, čtečky e-knih a neplacený přístup na internet, bude od 1. července 2022 vybírán roční registrační poplatek ve výši 240 Kč. Registrovaný uživatel se tak automaticky stává čtenářem oddělení pro dospělé a smí si absenčně půjčovat knihy a ostatní dokumenty jak na hlavní budově, tak na našich pobočkách. Regulovaný přístup na internet zdarma a ostatní služby za poplatek pro neregistrované čtenáře zůstávají beze změny.     

Více informací
Obrázek aktuality
02.06.2022

Od kdy začne letní provoz knihovny?

Vážení čtenáři, rádi bychom vás s předstihem informovali, že běžný provoz knihovny potrvá do pátku 1. 7. a opět se obnoví až od pondělí 29. 8. Ve dnech 4.–6. 7. bude knihovna uzavřena, ve dnech 7.–8. 7. budou provozy hlavní budovy otevřeny do 18. hodin. V týdnech od 11. 7. do 28. 8. bude knihovna veřejnosti otevřena jen v úterý a ve čtvrtek: 8–18 hodin studovna, čítárna, multimediální oddělení; 9–18 hodin oddělení pro dospělé; 9.00–12.00 a 12.30–17.00 hodin oddělení pro mládež. Pobočky budou po dobu hlavních prázdnin uzavřeny, čtenáři mohou využít služeb hlavní budovy. Pobočka v ZŠ Šumava je z důvodů stavebních prací uzavřena v období 13. 5.–14. 9. 

Více informací
Obrázek aktuality
01.06.2022

Červen v knihovně

V červnu vyhlásíme vítěze 14. ročníku fotografické soutěže Život se nepíše, žije se! a až do 5. června můžete hlasovat v anketě o Cenu čtenářů a přidělit svůj hlas nejzajímavějšímu snímku. Martin Gembec nám v astronomickém okénku připomene čtvrtstoletí od znovudobytí Marsu. Petr Košek představí svou knihu o programátorovi Rampovi, který v době normalizace nastoupil do výpočetního střediska uranových dolů a se svým kamarádem zažil spoustu poutavých příhod. Cestovatel Ondřej Kafka nás vezme s sebou na ostrovy Bali a Jáva. A chybět nebude ani promítání dokumentárních filmů se sbírek knihovního fondu, trénování paměti či další kola našich soutěží. Více v naší programové nabídce.

Více informací
novější1 [...] 3 4 5 6 7 8 9 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 90 starší
load