Aktuality

Obrázek aktuality
29.12.2011

Změna v uspořádání levého menu na webu knihovny

Vzhledem k rostoucímu počtu položek hlavní nabídky knihovního webu a vzhledem ke stále rostoucímu archivu našich pořadů a setkání jsme změnili strukturu levého menu. Na nejvyšší pozici jsme umístili sekci katalog, která v sobě obsahuje jak informace spojené s prací s katalogem, tak vstupy do jeho jednotlivých částí. V sekci služeb najdete nyní vedle přehledu služeb také naše tipy a doporučení na novinky knihovního fondu. V sekci odkazů uvádíme jak zajímavé odkazy spojené s knihovnictvím a literaturou, institucemi a správou města, regionu apod., tak i odkazy na naše partnery v tvorbě obsahu katalogizačních záznamů či na vybrané deníky, časopisy a zpravodajské agentury. Pro rychlou orientaci na mapě webu jsme archiv pořadů a setkání, včetně akcí dětské knihovny,  přesunuli na konec menu. Ostatní položky i menu v pravé horní části zůstaly nezměněny.

Více informací
Obrázek aktuality
23.12.2011

PF 2012

Poklidné Vánoce a dobrý rok 2012 Vám přejí pracovníci jablonecké městské knihovny.

Více informací
Obrázek aktuality
12.12.2011

Jizerské květy - Iserblumen

Vážení čtenáři, česko-německá antologie německy píšících autorů Jablonecka a Semilska, sestavená Markem Sekyrou a Otakarem Simmem, vydaná Krajskou vědeckou knihovnou pod názvem Jizerské květy - Iserblumen a obsahující např. texty z děl Gustava Leutelta, Marie Kwaysser či Adolfa Wildnera, je k prodeji v přízemí hlavní budovy v oddělení studovny a čítárny.

Více informací
Obrázek aktuality
05.12.2011

Provoz knihovny ke konci roku 2011

Vážení čtenáři, dne 23.prosince budou všechny provozy knihovny ukončeny k 16:00 hodině, dne 30.prosince pak k 17:00 hodině. Pobočka Šumava je naposledy otevřena 15. prosince, Janovská a Mšeno 20. prosince, Kokonín 21.prosince. K běžnému provozu se knihovna vrátí v prvním lednovém týdnu roku 2012. Hodně štěstí, zdraví a radosti Vám přejí zaměstnanci knihovny.

Více informací
Obrázek aktuality
24.11.2011

Ke Dni pro dětskou knihu

V pátek 25.listopadu vystoupí v knihovně divadlo Rolnička s Pohádkou pro Dášenku a v příštím týdnu proběhnou autorská čtení Jindřišky Kratschmarové Čerti nikdy nespí. Vedle těchto již zadaných akcí si oddělení pro děti a mládež připravilo pro návštěvníky na toto páteční odpoledne soutěž o drobné ceny s názvem Rychle poznej. Tak neváhejte a soutěžte!

Více informací
Obrázek aktuality
16.11.2011

Krakonoš, Krabat - znáte je?

Dne 3.listopadu 2011 proběhlo v sídle Krkonošské knihovny v Jelení Hoře hodnocení soutěžních prací uchazečů, dětí a mládeže Euroregionu „Neisse-Nisa-Nysa”. Soutěž „Krakonoš, Krabat – znáte je? je pokračovaním soutěže vyhlašováné s názvem „Krakonoš –Rűbezahl – Rzepiór: Duch Krkonoš”. Letos byla organizována v partnerské spolupráci Krkonošské knihovny v Jelení Hoře s Lužickosrbskou centrální knihovnou v Budyšíně. Výsledkovou listinu uveřejňujeme na níže uvedeném odkazu a výhercům gratulujeme.

Více informací
Obrázek aktuality
10.11.2011

Ke dni Bible

K prožívání Dne Bible, který připadá na 13.listopad 2011, připravil jablonecký Sbor baptistů na 11.listopad od 14.00 do 17.00 hodin před vstupem do hlavní budovy svou prezentaci Písma svatého.

Více informací
Obrázek aktuality
08.11.2011

Adoptuj panenku a zachráníš dítě

Městská knihovna se stala jedním z prodejních míst projektu českého výboru pro UNICEF Adoptuj panenku a zachráníš dítě. V přízemí v chodbě k multimediálnímu oddělení se mohou návštěvníci nejen seznámit s činností organizace UNICEF a prohlédnout si výstavu panenek, ale i jednu z nich adoptovat, a zachránit tak život jednoho dítěte z rozvojových zemí. Podrobnější informace na výstavce nebo přímo na webových stránkách UNICEF

Více informací
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 54 55 56 57 58 59 60 [...] 80 [...] 92 starší
load