Aktuality

Obrázek aktuality
04.10.2011

Dej vědět světu, že fandíš čtení

Jsi čtenář? Rád čteš, miluješ knížky, nemůžeš se odtrhnout od své čtečky, police s knihami u tebe doma už zabírají většinu místa? Dej vědět světu, že fandíš čtení a kup si v půjčovnách městské knihovny čtenářské placky! Vždyť je Týden knihoven!

Více informací
Obrázek aktuality
03.10.2011

Absenční půjčování čtečky elektronických knih

Se začátkem letošního Týdne knihoven spouštíme v multimediálním oddělení novou službu: absenční půjčování čtečky elektronických knih Jinke Hanlin V5. Nyní Vám nabízíme možnost vyzkoušet si čtení elektronických knih doma. Čtečku lze objednat i rezervovat prostřednictvím on-line katalogu. Do vyhledávacího pole se signaturou zadejte OM EC. Bližší podmínky jsou uvedeny v knihovním řádu. Přejeme Vám příjemné počtení!

Více informací
Obrázek aktuality
29.09.2011

Šprechtíme

Chcete se učit němčině, vylepšit si své dosavadní znalosti kvůli profesi, či jen tak pro radost? Pak navštivte internetové stránky projektu Šprechtíme. Potřebujete, aby si němčinu procvičily Vaše děti, pak využijte našeho fondu zjednodušené německé četby. Stačí zadat do vyhledávacího pole Signatura svazku v on-line katalogu XN M a získáte rychlý přehled.

Více informací
Obrázek aktuality
26.09.2011

Týden knihoven 2011

V prvním říjnovém týdnu (3.-9.10.) proběhne celostátní akce Týden knihoven na motto 15.kraj České republiky - kraj knihoven. Při této příležitosti Vás zveme na autorské čtení Kláry Janečkové (3.10.), na komponovaný pořad recitace a středověké hudby Když trubadúři hráli a veršovali s Olgou Novotnou a skupinou Duro Nux (4.10.), na komentovanou projekci fotografií z cest Zdeňka Skořepy po jižní Anglii (5.10.) a na setkání se známým novinářem i spisovatelem Karlem Hvížďalou (6.10.). V oddělení pro dospělé čtenáře budete moci hrát o knihovnické štěstí z klobouku, ve studovně a čítárně Vám k četbě novin uvaří 4.10. kávu, 5.10. předvedou čtecí lupy a 6.10. Vám poradí, co hledat a jak najít na našich internetových stránkách. K zadaným pořadům patří autorské čtení pro děti, tentokrát z Pohádek od rybníka Žabince s Jindřiškou Kratschmarovou, ale i prezentace seniorům věnovaná zvukovým knihám. V oddělení pro děti bude možné soutěžit po celý týden ve vyhledávání knih za drobné ceny pořízené za finanční podpory kanceláře starosty města. Tradičně vyhlásíme téma literární soutěže, která se koná v rámci Projektu Jablonec 2011. Nezapomeňte, že se na setkání s Vámi těšíme i po Týdnu knihoven!

Více informací
Obrázek aktuality
05.09.2011

Rosteme s knihou aneb Svět knihy dětem

10.prodejní knižní výstava Rosteme s knihou probíhá ve dnech 6.- 11. září 2011 v pohádkovém městě Jičíně. Můžete se setkat s Ivou Procházkovou, Markétou Baňkovu a její Strakou v říši entropie, dále s Lucií Lomovou na interaktivní besedě a s Markétou Pilátovou. V sobotu proběhne tvůrčí dílna „Udělej si svého lichožrouta“ s Galinou Miklínovou. Každý den autogramiády.

Více informací
Obrázek aktuality
01.09.2011

Keňa, země kontrastů

Se začátkem nového školního roku představujeme na schodech městské knihovny všem našim návštěvníkům novou výstavu fotografií Moniky Schierové a Moniky Sobotkové z jejich putování po Keni, zemi kontrastů.

Více informací
Obrázek aktuality
31.08.2011

Návrat k běžnému provozu knihovny

Vážení čtenáři, k 31.srpnu 2011 končí letní provoz a 1.září se knihovna vrací ke svému běžnému provozu. Během letošních prázdnin spustila knihovna pro čtenáře registrované na hlavní budově dvě nové služby: objednávat si nepůjčené knihovní dokumenty prostřednictvím on-line katalogu a vracet knihy a časopisy i mimo výpůjční dobu prostřednictvím návratového biblioboxu Herbie. Dětem bychom rádi připomněli, že soutěžní kvízy na měsíc září jsou již připraveny. Do 21.října mají také možnost na oddělení pro děti a mládež přihlásit své výtvarné práce do 8.ročníku soutěže věnované postavám Krakonoše a nově Krabatovi, vyhlášené polskou Krkonošskou knihovnou v Jelení Hoře ve spolupráci s knihovnami Euroregionu Nisa.

Více informací
Obrázek aktuality
05.08.2011

Bibliobox Herbie

Vážení čtenáři, od pátku 5. srpna 2011 je v provozu před hlavní budovou knihovny na Dolním náměstí návratový box na knihy značky Herbie. Bibliobox Vám umožňuje vrácení knih, časopisů, CD i DVD kdykoliv, a to i mimo obvyklé otevírací hodiny. S touto novou službou můžete knihy vypůjčené z hlavní budovy vracet i po uzavírací době, v sobotu, v neděli i ve svátek tak, jak to už činí čtenáři celé řady knihoven v České republice. Takto vrácené knihovní jednotky Vám budou ze čtenářského konta odepsány následující výpůjční den. Avšak jakékoli poplatky spojené s výpůjčkou je nutné vždy vyřídit osobně. Věříme, že s možností vrátit knihy prostřednictvím biblioboxu budete spokojeni.

Více informací
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 55 56 57 58 59 60 61 [...] 80 [...] 92 starší
load