Aktuality

Obrázek aktuality
01.07.2007

Anketa o SMS zprávách

Anketa o placené službě zasílání sms zpráv o rezervaci dokumentu skončila jednoznačně ve prospěch e-mailů zdarma. Knihovna se prozatím zavedením této placené služby nebude zabývat.

Více informací
Obrázek aktuality
05.06.2007

Provoz o prázdninách

Kdy jindy sáhnout po knize, když ne o prázdninách! Ideální příležitost přečíst si román či sbírku básní, popř. prolistovat průvodce a vybrat ty správné mapy. S knihou v ruce budou vaše letní dny pohodovější, ať už je strávíte kdekoliv. S výběrem začněte již v červnu! A pokud si nevíte rady, využijte našich tipů nebo vyzkoušejte on-line katalog na našich internetových stránkách. V červenci a v srpnu však počítejte s letním provozem. Hlavní budova na Dolním náměstí 1 bude mít otevřeno každé úterý a čtvrtek, kromě čtvrtka 5.7. ( Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje ), a to následovně: studovna, čítárna a multimediální oddělení od 8.00 do 18.00 hodin, oddělení pro dospělé od 9.00 do 18.00 hodin, oddělení pro děti a mládež od 9.00 do 12.00 a od 12.30 do 17.00 hodin. Po dobu letních prázdnin bude uzavřena pobočka Mšeno v budově Základní školy v Mozartově ulice 24 a pobočka na sídlišti Šumava, která bude přestěhována do důstojnějších prostor staré budovy Základní školy Na Šumavě 43, kde se na vás od září těšíme. Pobočka v Kokoníně má v červenci otevřeno každou středu od 12 do 17 hodin, v srpnu bude uzavřena. Pobočka Janovská v Domě pro seniory na Palackého 65 bude 14.8. a 21.8. uzavřena.

Více informací
Obrázek aktuality
04.06.2007

PC Translator

PC Translator je počítačový program pro podporu překladu textů do češtiny a z češtiny do cizího jazyka, v našem případě se jedná o angličtinu, němčinu, ruštinu, španělštinu, italštinu a francouzštinu. Je nepostradatelným pomocníkem při překladu www-stránek, e-mailů, faxů, dopisů, návodů, nápověd i jiných textů. Program obsahuje: oboustranný překladač textů, překladač www-stránek, překladač textů v MS Wordu a Outlooku a multioborový slovník s výslovností namluvenou rodilými mluvčími. PC Translator je k vašim službám připraven ve studovně městské knihovny.

Více informací
Obrázek aktuality
01.06.2007

Touha po světle

Zveme vás na novou výstavu fotografií, tentokrát na Touhu po světle kamerou manželů Majtánových. Výstava potrvá do konce srpna. Více na ...

Více informací
Obrázek aktuality
25.05.2007

Evropská studia 2007

Informační materiály k letní škole Evropských studií 22.-28.07.2007 obdržíte i v městské knihovně. Letní škola je prestižní událost, otevřená studentům středních škol v ČR. Akce má rozšířit základní znalosti středoškoláků v rámci interaktivních přednášek, diskusí a seminářů na evropská témata, oslovit mladé odborníky na evropskou tématiku a připravit je na budoucí studium vysoké školy. Více také na www.letniskola.cz .

Více informací
Obrázek aktuality
22.05.2007

Manuscriptorium

Studovna jablonecké knihovny vám nyní nabízí plnohodnotný přístup do národní digitální knihovny pro rukopisy a staré tisky. Manuscriptorium obsahuje na 700 000 tisíc digitálních obrazů. V městské knihovně si tak můžete na monitoru PC prohlížet ilustrované středověké rukopisy, cestopisy, kroniky, herbáře v kvalitě originálu. Manuscriptorium doporučujeme nejen badatelům, ale i učitelům, studentům a všem ostatním zájemcům o historické knižní fondy.

Více informací
Obrázek aktuality
18.05.2007

Putování Pákistánem

Omlouváme se našim čtenářům, ale beseda Putování s Jaromírem Kroschem po Pákistánu (22.05.2007) se pro nemoc přednášejícího neuskuteční. Děkujeme za pochopení!

Více informací
Obrázek aktuality
16.05.2007

Služby občanům

Potřebujete zjistit, jak se objednat prostřednictvím SMS na úřad, popř. co s sebou, chcete-li vyřídit záležitosti ohledně cestovních dokladů, občanských průkazů, evidence řidičů a registru vozidel, přihlášení trvalého pobytu, uzavření manželství, parkování v pěší zóně apod., pak navštivte oddělení studovny městské knihovny, kde najdete návody a postupy patřičné agendy městského úřadu.

Více informací
Obrázek aktuality
14.05.2007

Ročenka Jablonce n.N.

Základní statistické údaje a informace o událostech loňského roku ve městě najdete v ročence Jablonce nad Nisou. K dispozici vám je ve studovně městské knihovny, kde kromě ročenky najdete také zápisy z usnesení rady i zastupitelstva města.

Více informací
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 77 78 79 80 81 82 83 [...] 90 starší
load