Univerzita třetího věku

„Když nastane důchodový věk, změní se nám život. Je najednou na všechno více času. Možná až dost. Přemýšlíme, co dále. Máme rodinu, kamarády a kamarádky, své záliby. Pokud jsme zdatní v ovládání počítačové techniky, můžeme začít studovat Univerzitu třetího věku virtuálně, přímo ve svém městě. V Jablonci nad Nisou například v knihovně.“

Dana Foltýnová, certifikovaný tutor e-learningového vzdělávání


První pilotní kurz Virtuální univerzity třetího věku (VU3V) České zemědělské univerzity v naší knihovně odstartoval 2. září 2014. Od té doby pravidelně nabízíme podzimní a jarní semestr, který obsahuje šest přednášek na různá témata. Pokud se chcete přidat, a do studia se zapojit, bližší informace o projektu i přehled již uskutečněných kurzů můžete shlédnout na webu e-senior.

Odměnou za úspěšné absolvování všech přednášek a splnění testů je, že zažijete krásné okamžiky slavnostní promoce na půdě ČZU v Praze. Ve čtvrtek 18. května 2023 jsme tuto chvíli společně prožily. Slavnostní promoci absolvovaly hned čtyři studentky. Pro některé studium však nekončí. Pokračují s námi i nadále.

Nový podzimní kurz odstartuje v úterý 26. září 2023 od 14 hodin.
Téma: KAŽDODENNÍ ŽIVOT V BAROKNÍCH ČECHÁCH A NA MORAVĚ.